Reklama

Premia dla Zuzi. Jak możesz pomóc dziewczynce chorej na SMA?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kobieta i dziecko Premia dla Zuzi - taką nazwę nosi nowa akcja komitetu Zuzia kontra SMA skierowana na pozyskanie pieniędzy dla Zuzi Suleckiej ze Smogorzewa.

Reklama

Premia dla Zuzi została ogłoszona przez komitet Zuzia kontra SMA w trakcie finału #szafowanie dla Zuzi, który miał swojej miejsce w zeszłym tygodniu na gostyńskim targowisku - relację z wydarzenia znajdziesz TUTAJ.

Wolontariusze nie zwalaniając tempa postanowili "kuć żelazo póki gorące" prezentując kolejny pomysł na zbiórkę pieniędzy dla niespełna 2-letniej dziewczynki, która zmaga się z rdzeniowym zanikiem mięśni i potrzebuje 9,5 mln złotych na sfinansowanie terapii genowej.

Na czym polega Premia dla Zuzi?  

- Premia dla Zuzi to akcja, która polega na tym, aby za przebiegnięte, przejechane rowerem bądź po prostu przemaszerowane przez pracowników danej firmy kilometry wpłacić na konto Zuzi określoną kwotę pieniędzy - wyjaśniają Aldona Majchrzak i Joanna Jakubiak, wolontariuszki komitetu Zuzia kontra SMA.

Trzy firmy zachęcają do wzięcia udziału w Premia dla Zuzi

W akcję włączyły się: Albero Mio z Piasków, Netbox z Gostynia oraz Mondi z Grabonogu. Pracownicy tych trzech przedsiębiorstw, każda załoga na swó sposób, spieniężą kilometry pokonane dla Zuzi.

- Premia 2.500 złotych - to jest nasza wyjściowa kwota, którą zaplanowaliśmy. Przede wszystkim mamy nadzieję, że uda nam się zmobilizować kolegów i koleżanki z innych firm, mniejszych i większych w okolicy, żeby pomóc Zuzi - tłumaczy Agnieszka Chudzińska z Albero Mio.

Premia dla Zuzi została już zrealizowana przez pracowników firmy poprzez rajd rowerowy, ktory odbył się w miniony weekend. Oprócz wspomnianych 2.500 zł na konto Zuzi wpłynęło dodatkowo ponad 500 zł.

Drugą firma, która włączyła się akcję jest gostyński Netbox.

- Jako współorganizatorzy Wielkopolskiej Ofensywy Rowerowej w tym roku postanowiliśmy, że na trasie specjalnej, czyli 150 kilometrów z okazji 150. rocznicy śmierci Edmunda Bojanowskiego wpłacimy złotówkę za każdy przejechany kilometr. Dotyczy to wszystkich uczestników, nie tylko pracowników Netbox, tak więc zachęcamy inne firmy, żeby dołączyły się do akcji. Im więcej firm, tym premia będzie większa - mówi Hanna Adamczak, menedżer marketingu i PR w firmie Netbox.

Z kolei inny potentat w branży papierniczej i produkcji opakowań - Mondi Simet zachęcił utworzoną w zakładzie w Grabonogu grupę miłośników biegania do udziału w Premii dla Zuzi. Każdy przebiegnięty kilometr będzie równał się złotówce, która ma wpłynąć na konto dziewczynki chorej na SMA.

- Co tydzień wyznaczamy sobie jakiś cel, który jak na razie jest realizowany z nawiązką. Biega nas 20 kilka osób, żeby tych kilometrów było jak najwięcej. Jest to fajna motywacja, dodatkowo każdy pobija rekordy życiowe a wszystko ma szczytny cel. Mamy nadzieję, że akcja potrwa jak najdłużej, żeby uzyskać jak największą kwotę - opowiada Łukasz Bendrowski z firmy Mondi.

Zuzi nadal można pomagać przez licytacje i wpłaty

Premia dla Zuzi to jeden ze sposobów, w jaki możemy pomóc w zbiórce środków dla Zuzi Suleckiej. Cały czas można wpłacać pieniądze bezpośrednio na konto na siepomaga.pl lub brać udział w licytacjach różnych przedmiotów na Facebooku na profilu Zuzia kontra SMA. Tam również znajdziecie informacje, jakie ruszyły nowe inicjatywy wsparcia leczenia Zuzi.    

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy