Reklama

Gdzie można zrealizować bon turystyczny w powiecie gostyńskim?

Opublikowano: wt, 27 lip 2021 14:40
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Gdzie można zrealizować bon turystyczny w powiecie gostyńskim? - Zdjęcie główne

Bon turystyczny można zrealizować na terenie całej Polski | foto Adobe Stock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kobieta i dziecko Wakacyjne miesiące to czas relaksu i wspólnych wyjazdów z dziećmi. Poluzowane obostrzenia, coraz większy procent „wyszczepień” pozwalaja z pewnym optymizmem planować urlopy. A że przy okazji można skorzystać z bonu turystycznego na dziecko, wiele polskich rodzin realizuje swoje większe lub mniejsze marzenia o wypoczynku w kraju.

Polski Bon Turystyczny jest stosunkowo nowym pomysłem, który od sierpnia zeszłego roku ma na celu wsparcie finansowe polskich rodzin, a pośrednio pomoże też branży turystycznej, osłabionej przez skutki pandemii COVID-19. Ma ożywić ruch turystyczny na terenie kraju, co przy czasowych obostrzeniach i  wymogach kwarantanny w wyjazdach zagranicznych ma niebagatelne znaczenie dla polskich turystów.

Bon turystyczny. Ile wynosi?

Bon turystyczny to kolejna forma wsparcia dla rodzin z dziećmi. Wynosi jednorazowo 500 zł na każde dziecko do 18 r. życia oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu, w wysokości 500 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności . Za pomocą bonu można dokonać płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terenie kraju.

Bon turystyczny. Jak składam wniosek?

Bon otrzymasz po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS), podobnie jak 500+. System pozwala na łatwą rejestrację m.in. za pomocą Profilu Zaufanego, kwalifikowanego podpisu elektronicznego oraz niektórych systemów bankowości internetowej.  

Bon turystyczny. Jak to działa?

Polski Bon Turystyczny ma formę elektronicznego bonu, ważnego do końca marca 2022 r., jednak – co ważne - należy go zrealizować do tego dnia, wykupić za jego pomocą np jakąś wycieczkę, która nota bene odbędzie się dopiero latem nastepnego roku. Bon można wykorzystać do opłacenia m.in.: pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, czy na kolonii lub obozie harcerskim, a także obozie sportowym lub rekreacyjnym. Bon zostanie aktywowany w systemie teleinformatycznym po potwierdzeniu poprawności lub aktualizacji danych. Trzeba go będzie okazać podczas rezerwacji pobytu lub najpóźniej przy zakwaterowaniu.

Ważne też, że przy pobycie całej rodziny, gdzie np. koszt dziecka to 300 zł a rodziców 800 zł – przy łącznej kwocie 1100 zł nadal można zrealizować cały bon za 500 zł, płacąc tylko pozostałe 600 zł. Natomiast przy szkolnej wycieczce za 150 zł nadal można użyć częściowo bonu i nadal pozostaje na nim kwota 350 zł do wykorzystania.

Bon turystyczny. Dla kogo?

Bon  przeznaczony jest dla rodzin z co najmniej jednym dzieckiem oraz rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi. Bony przysługują niezależnie od poziomu dochodów, tak jak w przypadku programu 500 Plus. Dopłatę do wakacji lub ferii zimowych otrzyma prawie 2,4 mln rodzin. 1,9 mln rodzin, czyli blisko 80 proc., ma dwoje lub więcej dzieci, więc otrzyma świadczenie w wysokości 1000 zł i więcej. W sumie z programu będzie mogło skorzystać ponad 6 mln dzieci.

Gdzie wykorzystam bon?

Pełną listę podmiotów uprawnionych do jego akceptacji mozna znaleźć TUTAJ.   Należy jednak pamiętać, że nazwa przedsiębiorcy może być inna niż nazwa handlowa/marketingowa obiektu hotelarskiego, w którym można zrealizować bon. Wynikać to może m.in. z tego, iż przedsiębiorca prowadzi działalność wielobranżową. Aktywność turystyczna nie musi znaleźć odzwierciedlenia w nazwie przedsiębiorstwa. 

Idealnym tego przykładem jest jedna z dwóch firm działajacych na terenie naszego powiatu, oferujących płatność bonem. Mowa o spółce, która kojarzy się przede wszystkim ze stacjami paliw. Firma Markowski jako jedną z prowadzonych przez nią działalności wymienia hotele i podobne obiekty zakwaterowania. Wśród obiektów należących do spółki znajduje się też gostyński hotel na ul. Hutnika 14.

- W hotelu „Cukropol” można je wykorzystać jako pokrycie kosztów noclegu i pobytu, zarówno rodzin z dziećmi jak mi samych dzieci np. na koloniach sportowych – mówi Danuta Pfeiffer, główna księgowa firmy Markowski.

Natomiast druga z firm uznających płatnośc bonem kojarzy się jednoznacznie z wypoczynkiem. To gostyńskie biuro podróży działajace już od 22 lat w branży turystycznej, właściciel m. in. popularnej „Chaty Wodnika” w Cichowie. - Nasza oferta z wykorzystaniem bonu dotyczy imprez krajowych i wycieczek zorganizowanych. Można go także wykorzystać u nas na wycieczki szkolne, co nie jest oferowane przez inne podmioty – mówi Tomasz Jakubowski, właściciel biura turystycznego MOANA z Gostynia.

- Przy wycieczkach szkolnych było dośc spore zainteresowanie, przy wyjazdach krajowych również. Dla nas może jest trochę dodatkowej roboty i czekamy na płatnośc 14 dni ale dla klienta cała procedura jest maksymalnie uproszczona – podkreśla rozmówca.

 

Przygotowanie listy koordynuje Polska Organizacja Turystyczna

 

Podmioty na terenie powiatu gostyńskiego realizujące bon turystyczny:

  • Agencja turystyczno-rekreacyjna MOANA
63-800 Gostyń, Nad Kanią 20 lokal 2

  • Firma Markowski sp. z o.o. sp.k
63-800 Gostyń, Starogostyńska 7

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy