Reklama

Przedszkolaki, uczniowie, nauczyciele, urzędnicy, mieszkańcy DPS-ów sprzątali swoje otoczenie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Edukacja W weekend 16-17 września 2022 roku (przypadała wtedy 29. edycja akcji sprzątania świata), drugi raz w tym roku przeprowadzono wielkie sprzątanie gminy Krobia. Była to czwarta edycja wydarzenia organizowanego pod hasłem „Czysta gmina” mającego na celu oczyszczenie terenów publicznych z wszelkiego rodzaju odpadków. Patronat nad bieżącą edycją akcji objęła firma Mondi Simet z Grabonogu.

Reklama

Koordynacją wysiłku najmłodszych mieszkańców z gminnego żłobka, przedszkoli, uczniów szkół, nauczycieli, członków organizacji pozarządowych, urzędników, seniorów, uczestników Środowiskowego Domy Samopomocy czy Domów Pomocy Społecznej zajął się tradycyjnie krobski samorząd.

- Za każdym razem przedsięwzięcie to stanowi idealną okazję do zwrócenia uwagi na konieczność utrzymania porządku, nie tylko w obrębie własnych posesji, ale również w miejscach ogólnodostępnych. Im więcej osób przyłącza się do wspólnego sprzątania, tym dalej dociera przesłanie o tym, że pragniemy mieszkać w czystej gminie i cenimy zdrowe środowisko. Niezwykle istotny jest udział najmłodszych mieszkańców, dlatego do akcji ponownie przyłączyły się placówki oświatowe, ucząc w ten sposób proekologicznych postaw wśród dzieci i młodzieży przedszkolno-szkolnej. W myśl powiedzenia „czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”, pragniemy zachęcać dzieci do troski o środowisko naturalne oraz pokazać, że można wspólnie o nie dbać - mówi Adam Sarbinowski z Urzędu Miejskiego w Krobi.

Łącznie w trakcie akcji „Czysta gmina” zebrano ponad 100 worków odpadów i chociaż, jak zaznaczają organizatorzy, jest to znacznie mniej śmieci niż w poprzednich edycjach akcji, „to nadal wynik ten nie napawa optymizmem”.

KLIKNIJ w GRAFIKĘ, żeby OBEJRZEĆ GALERIĘ

Wielkie sprzątanie gminy Krobia 2022. Ile odpadów zebrano podczas akcji "Czysta gmina"?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy