Kwiaty domowe w ogrodzie
Kwiaty domowe możesz hodować także w przydomowym ogródku. Na początku zadbaj o to, aby ziemia miała odpowiednie pH. W Polsce większość gleb ma zasadowe lub obojętne pH, dlatego trzeba zakwaszać ziemię pod uprawę różnych gatunków kwiatów. Do wykonania pomiaru będziesz potrzebować papierków lakmusowych lub specjalnych roztworów. Przydatny okaże się też kwasomierz glebowy i różne mierniki elektryczne. Po zbadaniu stopnia zakwaszenia będziesz wiedzieć, jak przygotować ziemię pod hodowlę wybranego gatunku kwiatów.
Pozbądź się szkodników!
Po przygotowaniu gleby trzeba ją odpowiednio nawieźć i spulchnić, ale często zanim to nastąpi konieczne jest pozbycie się szkodników. Najczęstszą przeszkodą w ogrodach przydomowych są krety. Trudno się ich pozbyć, dlatego podjęcie szybkich kroków zaradczych to klucz do sukcesu. Do tego celu stosuje się tradycyjne metody, czyli odstraszacze domowe zrobione np. z kija i puszki. Niestety nie zawsze to działa, dlatego musisz podjąć inne środki, które sprawią, że pożegnanie z kretem będzie szybkie. Możesz zastosować odstraszacze zapachowe lub dźwiękowe. To są jedne z najlepszych rozwiązań, które najlepiej działają.
Znajdź kwiatom dogodne miejsce w ogrodzie
Są kwiaty, które lubią miejsca ocienione, a są i takie, które wolą mocną ekspozycję słoneczną. Jeśli nie umieścisz rośliny w dobrym miejscu, wtedy jej wzrost będzie ograniczony. Nastąpi to na skutek złego wykształcenia zdolności odżywiania. Kwiaty będą żółkły, zaczną gubić liście i mogą zaprzestać owocować. Odpowiednie natężenie światła jest więc niezwykle ważne dla ich prawidłowego rozwoju.Kwiaty domowe umieszczenie w ogrodzie najlepiej posadzić w doniczkach. Jeśli zdecydujesz się na takie rozwiązanie, zadbaj o to, aby doniczka była dostatecznie szeroka i nie zwężała się ku górze. Pamiętaj też o odpowiednich proporcjach. Kwiat czy jakakolwiek inna roślina powinna być maksymalnie dwa razy wyższa niż donica. W innym przypadku będzie się przewracała.
Nie zapominaj również o odpowiednim odżywianiu rośliny. Chodzi tu o różne nawozy, ja i odzywki, które stosuje się do roślin doniczkowych. W każdym dobrym sklepie ogrodniczym dostaniesz dedykowane nawozy do konkretnych roślin. Są to np. nawozy do bonsai, lawendy czy do trawy. Wybór jest ogromny.
Jeśli zdobędziesz wiedzę na temat hodowli wybranych gatunków roślin, z biegiem czasu zainteresujesz się kolejnymi. Pielęgnacja ogrodu to czysta przyjemność i satysfakcja, szczególnie wtedy, gdy widać zamierzone efekty pracy.