reklama
reklama

Kto może założyć gabinet masażu?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: zdjęcie parnera

Kto może założyć gabinet masażu? - Zdjęcie główne

foto zdjęcie parnera

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Artykuł partnera Kwestia uprawnień do założenia gabinetu masażu zastanawia wiele osób. Wbrew pozorom, nie wymaga to spełnienia żadnych rygorystycznych wymogów. Sprawdź, czy po kursie masażu można założyć gabinet oraz dowiedz się, dlaczego warto wybrać kierunek technik masażysta w policealnej szkole masażu w Poznaniu.
reklama

Gabinet masażu - kto może go założyć?

    Wiele osób zastanawia się, kto może prowadzić gabinet masażu. Okazuje się, że nie potrzeba do tego żadnych specjalnych uprawnień. Gabinet masażu może założyć każda osoba, bez względu na jej wykształcenie i doświadczenie. Nie ulega jednak wątpliwości, że usługi masażu powinien świadczyć wyłącznie specjalista, który posiada wiedzę i umiejętności potwierdzone stosownym dokumentem. Dyplom kwalifikacji zawodowych wydaje policealna szkoła masażu. Poznań to miasto, w którym znajduje się placówka GoWork.pl, kształcąca przyszłych techników masażystów. 

Czy po kursie masażu można otworzyć gabinet?

    Absolwent kursu masażu również może założyć własny gabinet. Kluczowe jest jednak pytanie, czy osoba ta posiadała już wcześniej dyplom zawodowy masażysty i odbyła kurs doszkalający z interesującej ją techniki masażu (np. tybetańskiego, tajskiego, stemplami ziołowymi lub lomi lomi), czy pierwsze doświadczenie zdobyła na kilkudniowym kursie podstawowym. W drugim przypadku liczba godzin nauki jest o wiele mniejsza niż w szkole masażu, co uniemożliwia dokładne poznanie wszystkich zagadnień i nauczenie się technik niezbędnych w zawodzie technika masażysty. Absolwent kursu otrzymuje certyfikat jego ukończenia. Co więcej, kursy masażu są płatne - ich ceny sięgają od kilkuset do kilku tysięcy złotych. 

Czy masażysta powinien ukończyć szkołę policealną?

Zostanie profesjonalnym masażystą z tytułem zawodowym możliwe jest po ukończeniu bezpłatnej szkoły policealnej i zdaniu egzaminu zewnętrznego. Jej absolwenci otrzymują dyplom MEN, potwierdzający kwalifikacje zawodowe. W policealnej szkole masażu w Poznaniu GoWork.pl przyszli masażyści uczą się przez dwa lata (cztery semestry). W tym czasie mają oni okazję dokładnie poznać zagadnienia z zakresu:

  • anatomii i fizjologii,
  • bezpieczeństwa i higieny pracy,
  • podstaw fizjoterapii,
  • teorii masażu, 
  • wybranych zagadnień klinicznych,
  • zdrowia publicznego,
  • pierwszej pomocy,
  • komunikacji interpersonalnej.
    Oprócz tego odbywają oni także zajęcia praktyczne w profesjonalnie wyposażonych pracowniach masażu i fizjoterapii, gdzie uczą się masażu leczniczego, klasycznego, relaksacyjnego, dziecięcego (Shantala), sportowego, izometrycznego oraz drenażu limfatycznego. Do ich dyspozycji są narzędzia, akcesoria, aparaty i sprzęt, którego na co dzień używają profesjonaliści. Mowa o m.in. stołach do masażu, klinach, półwałkach, wałkach, kamieniach bazaltowych, bańkach chińskich, piłkach, materacach, drabinkach rehabilitacyjnych i taśmach. Słuchacze mogą również korzystać z fantomu do masażu, modelu szkieletu ludzkiego oraz tablic edukacyjnych. 

    Pod koniec IV semestru nauki w szkole policealnej, odbywają się państwowe egzaminy zawodowe. Przyszły masażysta musi podejść do części pisemnej i praktycznej oraz zdobyć z nich co najmniej 50 i 75 procent punktów możliwych do uzyskania. Dopiero wtedy otrzymuje on dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe oraz tytuł technika masażysty. 

    Dyplomowany specjalista po szkole masażu w Poznaniu może założyć własną działalność gospodarczą lub zatrudnić się w miejscach takich jak: publiczne i prywatne gabinety, sanatoria, szpitale, kluby fitness, ośrodki SPA, hotele i wiele innych. 



undefined

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
reklama