Zrobiły pierwszy krok

Zrobiły pierwszy krok - Zdjęcie główne

Kadetki UKS Kaniasiatka Gostyń przybliżyły się do dziewiątego miejsca w Wielkopolsce. W pierwszym meczu z VII LO SMS AMBER Kalisz II wygrały 3 : 0 i wypracowały sobie przed rewanżem dużą przewagę małych punktów.

Zespół z Gostynia był gospodarzem pierwszego meczu o dziewiąte miejsce w Wielkopolsce. Siatkarki Tomasza Stańczaka wykorzystały atut własnego parkietu i odniosły pewne zwycięstwo. Tylko w drugim secie zawodniczki z Kalisza długo toczyły wyrównany pojedynek. Kaniasiatka wygrała w setach do 18, 21 i 10. - Zespół z Kalisza nie przyjechał dzisiaj do nas w najmocniejszym składzie. Dwie zawodniczki z tego zespołu zagrały w finale wojewódzkim i to nam trochę ułatwiło zadanie - podsumował spotkanie trener kadetek UKS Kaniasiatka Gostyń Tomasz Stańczak.

UKS Kaniasiatka Gostyń - VII LO SMS AMBER Kalisz II 3 : 0 (25 : 18, 25 : 21, 25 : 10)
UKS Kaniasiatka Gostyń: Lewandowska, Nowak, Gabryelska (K), Gorwa, Krawiec, Pietraszewska, Jankowiak, Krystkowiak, Czabajska, Stępień i Glura (L)