Wygrana z trudnym i wymagającym przeciwnikiem

Wygrana z trudnym i wymagającym przeciwnikiem - Zdjęcie główne

Szóste ligowe zwycięstwo z rzędu przed własną publicznością odnieśli w środę zawodnicy Rafała Pospiecha. W 23. kolejce ligi międzyokręgowej Kania pokonała 2 : 1 Grom Plewiska.

Gospodarze objęli prowadzenie w 22. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego warunki fizyczne wykorzystał Damian Krzyżostaniak i skierował piłkę głową do bramki Gromu. Chwilę później Kania prowadziła już 2 : 0. Bramkarza gości pokonał tym razem Tobiasz Aksamit. Wynik spotkania ustalony został w 79. minucie. Mateusz Chudziak skapitulował po strzale z rzutu karnego. W polu karnym faulował Rafał Karolczak. - Dziś sędziowanie stało na bardzo wysokim poziomie. Wszystkie sporne sytuacje zostały ocenione przez zespół sędziowski perfekcyjnie. Oby w kolejnych meczach sędziowanie było na tak wysokim poziomie jak dziś - ocenił trener Kani Gostyń. Po meczu Rafał Pospiech był zadowolony z wygranej i postawy swojego zespołu. - Plewiska to spadkowicz z czwartej ligi i jesienią w pierwszym meczu pokazał, że gra bardzo dobrą piłkę. To, że goście są daleko w tabeli za nami, nie miało dużego znaczenia. Wiedziałem, że czeka nas bardzo trudny mecz. W pierwszej połowie zagraliśmy bardzo dobrze, to co sobie ustaliliśmy. W drugiej połowie mieliśmy spokojnie kontrolować mecz i szukać trzeciego gola. Niestety, mimo wielu okazji, to rywale zdobyli gola kontaktowego i niepotrzebnie na własne życzenie sprowokowaliśmy sobie nerwowe ostatnie minuty. Wygraliśmy bardzo ważny mecz z bardzo trudnym i wymagającym rywalem. W sobotę czeka nas kolejny ciężki mecz z Dopiewem - stwierdził po meczu trener Kani.
Zespół Kani odniósł w środę szóste kolejne ligowe zwycięstwo przed własną publicznością. Drużyna Rafała Pospiecha może też pochwalić się najdłuższą serią spotkań bez porażki w lidze międzyokręgowej gr. 2. Kania nie przegrała kolejnych jedenastu spotkań.

Kania Gostyń - Grom Plewiska 2 : 1 (2 : 0)
1 : 0 - Damian Krzyżostaniak (22')
2 : 0 - Tobiasz Aksamit (31')
2 : 1 - z rzutu karnego (79')
Kania: Chudziak - Krzyżostaniak, Mucha, Łapawa, Fechner, Aksamit, Pakosz (73' Ptaszyński, 86' Hajduk), Wabiński, Wachowski, Danielczak, Karolczak