Krok we właściwym kierunku

Krok we właściwym kierunku  - Zdjęcie główne

Rozgrywki I ligi Polskiego Związku Kręglarskiego wkraczają w decydującą fazę. Najlepsza czwórka zespołów z dwuetapowych kwalifikacji spotkała się na turnieju w Łaziskach Górnych.

O miano najlepszej drużyny rozgrywek sezonu 2014/15 rywalizują zawodnicy SGLK, którzy na turniej do Łazisk pojechali w roli faworytów. Gostyńscy kręglarze nie zawiedli pokładanych nadziei i po zaciętej rywalizacji zwyciężyli w turnieju, czyniąc milowy krok w kierunku zdobycia tytułu. Drugi finałowy turniej zawodnicy SGLK rozegrają na własnym obiekcie i staną przed historyczną szansą, aby po raz pierwszy wywalczyć tytuł najlepszej drużyny w składach czteroosobowych w Polsce. Z kolei grupa I walcząca o miejsca 9-12, w której rywalizują zawodnicy Startu Gostyń spotkała się w Lesznie na obiekcie miejscowej Polonii. Młodzi gracze Startu minimalnie pokonali gospodarzy, wygrywając leszczyński turniej. W tej grupie pozostał do rozegrania jeszcze jeden turniej, tym razem w Tarnowie Podgórnym.