Klasa A. Sokół gonił i dogonił Wielkopolankę

Klasa A. Sokół gonił i dogonił Wielkopolankę - Zdjęcie główne

Wielkopolanka Szelejewo była blisko zwycięstwa w derbach z Sokołem Chwałkowo. Goście prowadzili w tym spotkaniu 0 : 2 i zabrakło niewiele, by punkty pojechały z drużyną Karola Kręgielczaka.

W 50. minucie sytuacja Wielkopolanki była komfortowa. Goście mieli dwie bramki przewagi i byli na najlepszej drodze do zdobycia kompletu punktów. Gospodarze pokrzyżowali im plany w ostatnim kwadransie meczu. Gola kontaktowego zdobył Marcin Rejek, a do remisu w 90. minucie doprowadził Dariusz Naskręt. W 84. minucie goście mogli zdobyć gola na 1 : 3, jednak Kamil Ratajczyk obronił strzał Marcina Tomczaka z rzutu karnego. - Dzisiaj dopisało nam szczęście, bo to przeciwnik stworzył więcej sytuacji bramkowych i do tego zmarnował karnego. Od początku graliśmy ospale, byliśmy o tempo wolniejsi, o tempo spóźnieni w fazie defensywnej. Przebudziliśmy się dopiero od 60. min, gry rzuciliśmy wszystko na jedną szalę i graliśmy trzema napastnikami - stwierdził Dawid Kaczmarek.
W klasie A komplet punktów mają tylko dwa zespoły. Lew pokonał na wyjeździe Pelikana Dębno Polskie, a Awdaniec Pakosław rozbił LUKS Stare Bojanowo 0 : 6. W 6. serii spotkań w Pakosławiu zmierzą się właśnie te dwie drużyny. Kto wygra? Okaże się w sobotę. Na razie liderem, lepszym bilansem bramkowym, jest Lew Pogorzela.
Trzy punkty zdobył też Piast Poniec. Okazji do strzelenia goli gospodarzom w meczu z Gromem Czacz nie brakowało, ale skończyło się na skromnej wygranej 2 : 1. - Mieliśmy "milion" sytuacji, ale "nie było mądrego", który strzelałby bramki. Mimo przewagi wcale nie musieliśmy tego spotkania wygrać. Najważniejsze że mamy trzy punkty. Naszym największym problemem jest skuteczność. Po tych kilku meczach powinniśmy mieć na swoim koncie z 40 goli - stwierdził po meczu trener Piasta Poniec Grzegorz Posikata.

Piast Poniec - Grom Czacz 2 : 1 (1 : 1)
1 : 0 - Tomasz Szumny (6')
1 : 1 - Rafał Kaźmierczak (27')
2 : 1 - Krzysztof Karch (78')
Piast: Gałka - Rószczka, Ramota (46' Dorociak), Woliński, Klimasz, Szumny (85' Offert), Giera, Olejniczak (60' Skiba), Berger, Biernacki (65' Szczepaniak), Karch

Pelikan Dębno Polskie - Lew Pogorzela 1 : 3 (0 : 2)
0 : 1 - Wojciech Kamiński (19')
0 : 2 - Przemysław Ptak (37')