Stałe pogłębianie wiedzy i zdobywanie nowych doświadczeń jest głównym celem organizowanych regularnie spotkań, które odbywają się w Piaskach w ramach Bonifraterskich Spotkań z Rehabilitacją.
W piątek, 4 marca, już po raz VII zorganizowano konferencję, w której udział wzięło około 150 osób. - Staramy się organizować takie spotkania dwa razy do roku. Poświęcone one są kompleksowej rehabilitacji pacjentów, szczególnie z uszkodzeniami ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego, bo w tym specjalizuje się Bonifraterskie Centrum Rehabilitacji. Zapraszamy na nie uznane autorytety z Polski, które wprowadzają w aspekty praktyczne, ale również naukowe nowoczesnych technik usprawnienia zarówno fizycznego, jak i psychicznego – wyjaśniała Katarzyna Hojan, kierownik Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej Bonifraterskiego Centrum Rehabilitacji w Piaskach. Piątkowa konferencja poświęcona była usprawnianiu pacjentów ze schorzeniami funkcji poznawczych, a więc funkcji myślenia, pamięci, czy koordynacji. Spotkania mają charakter otwarty, organizatorzy kierują je do specjalistów, zajmujących się kompleksową rehabilitacją, a więc lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów, logopedów, psychologów, terapeutów zajęciowych oraz innych, którzy pomagają pacjentom w usprawnianiu w życiu codziennym.
Kto decyduje o tematyce spotkań? - Jesteśmy bardzo otwarci na sugestie. Pomysły czerpane są zarówno od pracowników, jak i gości. Temat na kolejne spotkania tworzy się i myślę, że dzisiejsza konferencja jakby zainspiruje do kolejnego tematu – dodała Katarzyna Hojan. Wykłady prowadzone były w dwóch salach. W jednej odbywały się na żywo, w drugiej, korzystano z przekazu audiowizualnego – uczestnicy oglądali je na ekranie. Ustawiono tam także mikrofon, aby także ci słuchacze mogli zadawać pytania.
Czytaj także o zmianach w BOIK-u - KLIK.