Reklama

Wielkopolska Wiara dofinansuje najciekawsze pomysły. Do rozdania 350 tysięcy złotych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: arch. Konkursu

Wielkopolska Wiara dofinansuje najciekawsze pomysły. Do rozdania 350 tysięcy złotych - Zdjęcie główne

Prace przy muralu w Brodnicy. Projekt z poprzedniej edycji zakładał renowację starego przystanku PKS mieszczącego się w centrum wsi, wykonanie kosza do segregacji odpadów oraz warsztaty i konkurs | foto arch. Konkursu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

zwielkopolski24 Nabór ofert prowadzony jest w okresie od 5 do 26 lipca 2021 r. (do godz. 12.00). Co ważne - nie jest wymagany wkład własny!

Reklama

Zgłoś swój pomysł i otrzymaj środki na jego realizację! Wczoraj (5 lipca) ruszył długo wyczekiwany Konkurs Mikrodotacji - Wielkopolska Wiara 2021. Młode organizacje pozarządowe mogą ubiegać się o dofinansowanie swoich projektów nawet do 10  tys. złotych, a grupy nieformalne do 7 tys. złotych. Oferty można składać do 26 lipca.

Najważniejszy jest ciekawy pomysł na działanie i zaangażowanie społeczności lokalnej. Projekty powinny aktywizować, mobilizować do działania.

- Szansę na dofinansowanie w ramach naszego Konkursu, będą miały inicjatywy edukacyjne, kulturalne, ekologiczne, sportowe, czyli mieszczące się w obszarach pożytku publicznego – mówi Dorota Surma ze Stowarzyszenia Centrum PISOP, organizatorka Konkursu.

Działania te, w dowolnej formie np. warsztatów, spotkań, targów, mogą być kierowane do społeczności lokalnej, dzieci, młodzieży, osób starszych, osób niepełnosprawnych, bezrobotnych.

- Jeszcze przed startem konkursu zauważyliśmy duże zainteresowanie tematem, mieszkańcy Wielkopolski dopytywali o kolejną edycję. Tylko w roku 2020 udało się dofinansować 77 ofert na kwotę ponad 344 tys. zł – dodaje przedstawicielka Stowarzyszenia Centrum PISOP.

Dodatkowo młode organizacje pozarządowe (działające nie dłużej niż 60 miesięcy, których przychód za poprzedni rok obrotowy nie przekracza 30 tys. zł) mogą składać projekty z elementami rozwoju. Mają wtedy możliwość dofinansowania np. szkoleń kadry, wypracowania strategii rozwoju, czy dofinansowania zakupu sprzętu dla organizacji.

Maksymalna wartość mikrodotacji to 7 tys. zł lub w przypadku realizacji dodatkowych inicjatyw na rzecz młodzieży to aż 10 tys. zł. Można ją przeznaczyć na wszelkie niezbędne i uzasadnione wydatki. Co ważne - nie jest wymagany wkład własny! Nabór ofert prowadzony jest w okresie od 5 do 26 lipca 2021 r. (do godz. 12.00). Wszystkie oferty złożone oferty we wskazanym terminie zostaną ocenione formalnie, następnie zostaną poddane ocenie merytorycznej. Lista projektów przeznaczonych do dofinansowania zostanie ogłoszona przed 31 sierpnia  2021 r.

Inicjatywy w ramach Konkursu mogą być realizowane w okresie od 1 września do 30 listopada 2021 roku. Każdy, kto zdecyduje się wziąć udział w Wielkopolskiej Wiarze, będzie miał szansę skonsultować pomysł z doradcą.

Warunkiem otrzymania dofinansowania jest złożenie oferty w generatorze dostępnym na stronie www.pisop.org.pl (należy się zarejestrować/zalogować).

Projekt współfinansowany jest przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021–2030.

Jak mikrodotację wykorzystało Pogorzelskie Towarzystwo Kulturalne - ZOBACZ TUTAJ

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy