reklama

Hormon AMH a dofinansowanie do in vitro

Materiał promocyjny

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Hormon AMH a dofinansowanie do in vitro - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

ZdrowieDla wielu par borykających się z problemami niepłodności droga do rodzicielstwa może być wyboista i trudna. Dofinansowanie in vitro oferowane przez lokalne samorządy staje się często promieniem nadziei na spełnienie ich marzeń o dziecku. W tej walce hormon AMH odgrywa ważną rolę, wpływając na decyzje dotyczące możliwości podjęcia leczenia z refundacją.

Czym jest dofinasowanie in vitro?

Dofinansowanie in vitro polega na wsparciu finansowym udzielanym przez niektóre samorządy parom borykającym się z problemami niepłodności i decydującym się na skorzystanie z tej metody leczenia. Procedura in vitro przeprowadzana jest w wyspecjalizowanych placówkach medycznych, specjalnie przystosowanych do tego typu zabiegów. Wiele z tych programów jest realizowanych przez sieć Klinik Bocian, która posiada swoje placówki w różnych miastach w Polsce w tym też w Poznaniu. Dofinansowanie oferowane w ramach tych programów ma na celu znaczące zmniejszenie obciążenia finansowego dla par pragnących mieć dziecko. Kwoty dofinansowania mogą nieco różnić się w zależności od polityki zdrowotnej danego regionu oraz dostępnych środków finansowych miasta, gminy lub województwa.

Jaką rolę odgrywa hormon AMH w programach dofinansowania do in vitro?

Jednym z kluczowych czynników, które są brane pod uwagę w programach dofinansowania do in vitro oraz refundacji leków i stymulacji hormonalnej, jest hormon AMH, czyli hormon antymüllerowski. Jego poziom w organizmie kobiety jest wskaźnikiem rezerwy jajnikowej. W programach dofinansowania do in vitro analiza poziomu AMH ma szansę pomóc lekarzom w ocenie potencjalnej odpowiedzi pacjentki na stymulację jajników oraz prawdopodobieństwa uzyskania sukcesu procedury. Często jest wymagane, żeby poziom AMH wynosił powyżej 0,7 ng/ml. Ponadto, badanie poziomu hormon antymüllerowskiego może również wpłynąć na decyzję dotyczącą refundacji leków stosowanych podczas stymulacji hormonalnej. Pacjentki z niższym poziomem AMH mogą wymagać większej dawki leków lub bardziej intensywnej terapii hormonalnej, co może wpłynąć na koszty leczenia.

Jak można otrzymać dofinansowanie do in vitro?

Warto zaznaczyć, że pomimo istotnej roli hormonu AMH w diagnostyce i leczeniu niepłodności, decyzja o zakwalifikowaniu pacjentki do programów dofinansowania in vitro jest podejmowana też na podstawie innych równie ważnych czynników. Istotnym kryterium jest zamieszkiwanie na terenie danego miasta lub województwa, często również wymagane jest rozliczanie tam podatków. W takich programach brany jest też pod uwagę wiek kobiety. Co więcej, para musi być także zakwalifikowana do leczenia in vitro przez odpowiedniego realizatora programu oraz pozostawać w związku małżeńskim lub partnerskim.

W roku 2024 planowane jest również wprowadzenie ogólnokrajowego programu refundacji in vitro, co umożliwi jeszcze większej liczbie par skorzystanie z profesjonalnego leczenia niepłodności. 

Zachęcamy do śledzenia strony internetowej https://klinikabocian.pl/klinika/dofinansowanie-in-vitro, gdzie na bieżąco pojawiają się aktualności na ten temat.  

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE