Lokale wyborcze w niedzielę, 21 kwietnia 2024 roku, zostały otwarte o godz. 7.00, ich zamknięcie - jeśli nic nie stanie na przeszkodzie - zaplanowano na godz. 21.00, zatem do zamknięcia pozostały niecałe 4 godziny. Pogorzela jest jedyną gminą powiatu gostyńskiego, w której odbywa się wyborcza dogrywka.
O urząd burmistrza rywalizuje dwoje kandydatów, a pełnoletni mieszkańcy mogą tam głosować w 6 lokalach (obwodach) wyborczych.
We wszystkich gminach i miastach w Polsce, gdzie dobywa się ponowne głosowanie na wójtów, burmistrzów gminy czy prezydentów miast, frekwencja do godziny 12.00 wyniosła 12,93%.
W samej gminie Pogorzela przed południem była znacznie wyższa - na kandydatów na burmistrza zagłosowało 16,39% dorosłych mieszkańców - to oznacza, że do urn ruszyło trochę więcej osób, niż w I turze wyborów, kiedy o tej porze zanotowano frekwencję na poziomie 15,7%.
- Nie wliczaliśmy w dzisiejsze przedpołudniowe dane jeszcze głosujących po mszy św., która odbyła się w kościele w Pogorzeli o godzinie 11.00, ale właściwie cały czas w lokalach mamy wyborców - wyjaśniał tuż po godz. 12.00 Maciej Waśkowiak, przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej w Pogorzeli.
Jaką frekwencję zanotowano kilka godzin później, podczas II tury wyborów burmistrza w gminie Pogorzela?
Na podstawie informacji, ktirych udzielił nam Maciej Waśkowiak, możemy podać, że frekwencja wyborcza w Pogorzeli na godz. 17.00 wynosi 44,81%, a to oznacza, że jest o 2 punkty procentowe niższa niż dwa tygodnie temu, o tej samej porze.
- Do zamknięcia lokali mamy jeszcze sporo czasu. Ruch w lokalach wyborczych był bardziej intensywny przed południem niż teraz, ale to jest tak, że w jednym obwodzie frekwencja do godz. 17.00 przekroczyła 50%, w innym jest poniżej 40%, a pozostałe lokale mieszczą się w przedziale między 40% a 50% - uzupełnia przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej w Pogorzeli.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.