Reklama

Zwolnij, zwłaszcza na przejeździe kolejowym - akcja gostyńskiej drogówki "Bezpieczny Przejazd"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KPP Gostyń

Zwolnij, zwłaszcza na przejeździe kolejowym - akcja gostyńskiej drogówki "Bezpieczny Przejazd" - Zdjęcie główne

Przejazdy kolejowe t potencjalne zagrożenie dla uzytkowników dróg | foto KPP Gostyń

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W miniony czwartek (24 marca 2022r.) w powiecie gostyńskim przeprowadzone zostały liczne kontrole drogowe. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu sprawdzali zachowanie kierowców na przejazdach kolejowych w gminie Krobia oraz prędkość pojazdów w gminach Pogorzela i Borek Wlkp. Łącznie nałożono 21 mandatów karnych.

Pociąg to masa kilkuset czy kilku tysięcy ton, która na zatrzymanie - od momentu naciśnięcia przycisku nagłego hamowania - potrzebuje nawet do 1200 metrów. Nie zawsze kierowcy zdają sobie z tego sprawę dojeżdżając do przejazdu kolejowego. Dlatego 24 marca policjanci gostyńskiej drogówki skupili część swoich działań w rejonie przejazdów kolejowych w ramach akcji „Bezpieczny Przejazd”. Spotkać ich można było w gminie Krobia.

Na przejazdach kolejowych nadal niebezpiecznie

- Akcje przeprowadzone na terenie działania KPP Gostyń, które miały miejsce w czwartek pokazały, że mimo akcji informacyjnej dotyczącej miejsc prowadzenia kontroli przez funkcjonariuszy gostyńskiej drogówki kierujący nadal lekceważą nowo wprowadzone przepisy ruchu drogowego, narażając na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia siebie oraz innych użytkowników dróg naszego powiatu - wyjaśnia sierżant sztabowy Marek Balczyński, pełniący obowiązki oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu.

Dwugodzinne działania „Bezpieczny Przejazd” prowadzone w samej Krobi i okolicy zakończyły się ujawnieniem 8 wykroczeń i nałożeniem tej samej liczby mandatów karnych na kwotę 2.400zł.

 Grupa "Speed" gostyńskiej drogówki w akcji 

Ponadto funkcjonariusze drogówki z gostyńskiej grupy „Speed” czuwali tego dnia nad bezpieczeństwem mieszkańców gminy Pogorzela i Borek Wlkp., gdzie ich głównym lecz nie jedynym zadaniem było eliminowanie uczestników ruchu drogowego stwarzających zagrożenie dla innych. Policjanci ujawnili 13 wykroczeń i wręczyli kierowcom 13 mandatów karnych na łączną kwotę 7.400 zł. Policjanci zatrzymali również jeden dowód rejestracyjny.

- To dla nas jasny sygnał o potrzebie dalszego uświadamiania kierujących na temat przepisów, które obowiązują od 1 stycznia 2022 r. oraz wyciągania konsekwencji prawnych wobec osób łamiących wspomniane przepisy - dodał funkcjonariusz gostyńskiej policji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy