Reklama

Zmodernizowany budynek Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu oficjalnie oddano do użytku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jestem osobą, która chyba najbardziej na tym placu marzy, byśmy weszli do środka i podziwiali przebudowaną komendę w nieco cieplejszej aurze – powiedział Jerzy Kulak, burmistrz Gostynia podczas uroczystego apelu w związku z przekazaniem do użytkowania po rozbudowie i modernizacji Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu.

Poniedziałek, 5 grudnia 2022 r. – ten dzień zostanie zapisany w policyjnych kronikach. Oficjalnie otwarto rozbudowany i zmodernizowany budynek Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu. Zadowoleni są szczególnie policjanci, pracownicy cywilni jednostki, ale także samorządowcy i lokalna społeczność.

Komendant powiatowy gostyńsiej policji uznał, że nowa komenda jest nagrodą dla pracowników mundurowych i cywilnych oraz lokalnej społeczności 

Podczas przemówienia Piotr Gostynia, komendant powiatowy policji, podkreślił, jakie znaczenie miała inwestycja, której realizacja trwała od marca 2021 roku. Pozwoliła między innymi stworzyć funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym godne warunki pracy.

- Nowa, zmodernizowana siedziba, którą dziś oficjalnie otwieramy zrekompensuje wszelkie niedogodności, z którymi mierzyli się dotychczas nasi pracownicy i obywatele. Budynek jednostki został wybudowany w latach 80. i nie spełniał już potrzeb lokalowych komendy, zarówno pod względem powierzchni biurowej, jak również stanu technicznego – powiedział mł. inspektor Piotr Gorynia, komendant powiatowy gostyńskiej policji. - Wielu ludzi pracowało niestrudzenie by projekt ten stał się rzeczywistością – dodał.

Nadmienił, że zrealizowana inwestycja wpisuje się w istotę filozofii służb publicznych, wykorzystania szans rozwojowych i podnoszenia standardu świadczonych usług na rzecz dobra ogólnego. Całkowita wartość zadania, związanego z modernizacją i rozbudową siedziby gostyńskiej policji wyniosła prawie 13 mln zł. Od komendanta Goryni obecni na uroczystości usłyszeli, że wykonanie zadania było możliwe dzięki wsparciu finansowemu Centralnego Funduszu Wsparcia i Programu Modernizacji Policji (łącznie 12,9 mln zł) oraz pieniędzy z budżetu powiatu gostyńskiego. 

 Dziękując policjantom i pracownikom cywilnym z KPP w Gostyniu za poświęcenie i wytrwałość, mł. insp. Piotr Gorynia przyznał, że ostanie 23 miesiące były dla wszystkich bardzo trudne.

– Pomimo pandemii, remontu i wojny w Ukrainie swoją służbę pełniliśmy z zaangażowaniem i determinacją dla dobra społecznego. Ta nowa komenda jest dla nas i społeczeństwa nagrodą - mówił mł. insp. Piotr Gorynia. 

Podziękowania za nieocenioną pomoc i wsparcie skierował także do starosty gostyńskiego, burmistrza Gostynia oraz włodarzy pozostałych gmin.

Wystąpienia komendanta wojewódzkiego i głównego policji

I zastępca komendanta głównego policji, nadinsp. Dariusz Augustyniak przekazał na ręce komendanta powiatowego policji w Gostyniu tabliczkę pamiątkową, stanowiącą symbol otwarcia zmodernizowanej i rozbudowanej siedziby gostyńskiej jednostki. Padła deklaracja, że na pewno znajdzie ona honorowe miejsce w nowej siedzibie gostyńskiej policji. Kapelan KPP w Gostyniu, ks. Dariusz Dąbrowski poświęcił zmodernizowany budynek. 

Nadinsp. Dariusz Augustyniak podziękował policjantom i pracownikom, którzy na co dzień wykonują pracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu gostyńskiego.

- Oddawanie do użytku całkowicie nowych obiektów czy zmodernizowanych, rozbudowanych to jedna z moich ulubionych uroczystości. Dlatego, że wiem, że został wykonany kawał dobrej roboty, której efekt widzimy na tym placu - powiedział I zastępca komendanta głównego policji.

Podczas uroczystości został odczytany list Michała Zielińskiego, wojewody wielkopolskiego, w którym podziękował on funkcjonariuszom za wysiłek podejmowany każdego dnia i życzył sukcesów podczas trudnej i odpowiedzialnej służby.

W swoim wystąpieniu komendant wojewódzki policji w Poznaniu - nadinspektor Piotr Mąka stwierdził, że obecny budynek jest godny dzisiejszych czasów. Wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom policji życzył owocnej pracy w nowym obiekcie.

Wsparcie lokalnych samorządowców było potrzebne gostyńskim policjantom

Starosta gostyński Robert Marcinkowski w przemówieniu przypomniał dzień, w którym komendant powiatowy zwrócił się do samorządu powiatowego o pieniądze na opracowanie koncepcji funkcjonalno-użytkowej. KPP w Gostyniu potrzebowała 25 tys. zł. Następnego dnia odbyła się sesja Rady Powiatu Gostyńskiego, starosta wnioskował o finansowe wsparcie a radni – zdając sobie sprawę, jak ważna jest ta inwestycja - nie mieli żadnych wątpliwości by przekazać te pieniądze.

- yczę, żeby ta komenda służyła jak najdłużej. Dziś jesteśmy dumni przede wszystkim z naszych policjantów. Statystyki pokazują, że KPP w Gostyniu zawsze plasuje się na czele stawki. Mamy bardzo dobre wyniki, które objawiają się także poczuciem bezpieczeństwa wśród naszych mieszkańców. Tak naprawdę to nie mury tworzą warunki pracy, ale wypełniają je ludzie. My mamy ludzi wyjątkowych, dobrych, skutecznych – mówił włodarz powiatu. 

Jerzy Kulak, burmistrz Gostynia, zauważył z kolei, że przebudowany i zmodernizowany budynek komendy doskonale wpisuje się w proces rozwoju Gostynia. Nawiązał do budowy obwodnicy drogi wojewódzkiej 434 dla Gostynia i planów budowy obwodnicy drogi krajowej, które niedługo staną się faktem.

Co się zmieniło po przebudowie i remoncie KPP w Gostyniu?

Modernizacja obiektu obejmowała przede wszystkim rozbudowę budynku administracyjnego oraz modernizację budynku po byłej stołówce. Teraz budynek spełnia wszystkie standardy techniczne obowiązujące w obiektach służbowych policji. Obiekt zyskał dodatkowe 4 kondygnacje, zmodernizowane zostały pomieszczenia administracyjno – biurowe i pomieszczenia dla osób zatrzymanych. W budynku po byłej stołówce powstały biura. Poprawiły się warunki pracy policjantów i pracowników policji, szczególnie w sferze zaplecza sanitarnego i pomieszczeń socjalnych. Nowe, przemyślane i odpowiadające obowiązującym standardom pomieszczenia oraz winda usprawniły sposób obsługi interesantów i uczyniły budynek w pełni dostosowanym do osób ze szczególnymi potrzebami.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy