Reklama

Zmiany w harmonogramie odpadów KZGRL dla powiatu gostyńskiego. Gdzie zostają wprowadzone?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: arch. gostynska.pl

Zmiany w harmonogramie odpadów KZGRL dla powiatu gostyńskiego. Gdzie zostają wprowadzone? - Zdjęcie główne

Zmiany w harmonogramie odbioru odpadów | foto arch. gostynska.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Komunalny Związek Gmin Regionu Leszczyńskiego, do którego należy 5 gmin z powiatu gostyńskiego zapowiada zmiany w harmonogramie odbioru odpadów.

Uwaga! Zmiany w tym przypadku dotyczą mieszkańców miejscowości Pępowo oraz Bułaków, w gminie Pogorzela.

Od 1 kwietnia 2022 r. w tych wsiach zmianie ulegnie harmonogram odbioru odpadów komunalnych odbieranych z nieruchomości zamieszkałych.

Za dwa tygodnie, bo od 1 kwietnia w Pępowie dotychczasowy odbiór odpadów przełożony zostaje z poniedziałków na piątki. W związku z tą zmianą w kwietniu pojawia się pewne utrudnienia. Jednorazowo wydłuży się czas pomiędzy odbiorami.

-  Dlatego podczas odbioru odpadów 8 kwietnia jednorazowo mieszkańcy mają możliwość dostawienia dodatkowych worków z odpadami zmieszanymi - resztkowymi, obok pojemników - informuje KZGRL w komunikacie.

Jeśli chodzi o Bułaków (gm. Pogorzela) od 1 kwietnia kubły trzeba będzie wystawiać dzień wcześniej. Dotychczasowy odbiór odpadów przełożony zostaje z czwartków na środy.

- Za utrudnienia przepraszamy - pisze KZGRL.

Według zapewnień Komunalnego Związku firma odbierająca odpady powinna dostarczyć mieszkańcom wymienianych miejscowości nowe harmonogramy w wersji papierowej. Harmonogramy dostępne są także na portalu internetowym TUTAJ oraz w aplikacji Ecoharmonogram, do której pobrania leszczyński związek zachęca.

Przypominamy ponadto, że w powiecie gostyńskim, w gminach należących do KZGRL trwają objazdowe zbiórki odpadów wielkogabarytowych oraz elektroodpadów. Najbliższa 18 marca w Pogorzeli, a następnego dnia na wybranych ulicach Gostynia - CAŁY HARMONOGRAM TUTAJ.. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy