Reklama

Zmiany w cenniku OSiR w Gostyniu. Droższe bilety na pływalnię i kręgielnię

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: arch. gostynska.pl

Zmiany w cenniku OSiR w Gostyniu.  Droższe bilety na pływalnię i kręgielnię - Zdjęcie główne

Gostyń. Pływalnia, kręgielnia, kort tenisowy - warto sprawdzić cennik. Od kwietnia 2022 r. wzrost cen | foto arch. gostynska.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości O 15% wzrosną ceny biletów wstępu na gostyńską pływalnię, a także inne obiekty sportowe. Więcej zapłacimy też za usługi oferowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gostyniu.

Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gostyniu, Zbigniew Kordus, informuje, że od 1 kwietnia zmienią się stawki opłat za korzystanie z obiektów, urządzeń oraz sprzętu OSiR w Gostyniu. Ceny wzrosną o 15%. 

OSiR w Gostyniu - chcą żeby ludzie do nich wrócili, ale ceny muszą wzrosnąć

- Cennik wymaga regulacji właściwie co roku, a w gostyńskim OSiR - z różnych przyczyn - nie był zmieniany przez ostatnie dwa lata. Chcieliśmy też uporządkować pewne rzeczy. Przeanalizowaliśmy stawki pod kątem usług, które się sprzedają - wyjaśnia Zbigniew Kordus, podając powody utrzymania cen przez dwa sezony. - Przez lockdown nasze obiekty były wyłączone z funkcjonowania. Kiedy je otwierano po poluzowaniu obostrzeń, bardzo chcieliśmy, żeby mieszkańcy do nas wrócili. Cennika nie zmienialiśmy, gdyż sytuacja była niepewna. Trudno się funkcjonowało przez te 2 lata, kiedy panował koronawirus - dodaje. 

Na wzrost cen biletów wstępu na obiekty sportowe, należące do OSiR w Gostyniu, miało wpływ kilka czynników. Dyrektor Kordus przyznaje, że w wydatkach na energię elektryczną i gaz, obowiązują kwoty ustalone na mocy porozumienia pomiędzy gminą a dostawcą.

- Niemniej jednak wydatki się zmieniły, wzrosły, bo „opłaty mocowe” poszły w górę. Z tego, co obserwuję w powiatach sąsiednich, tam stawki opłat są cztero-, a nawet pięciokrotnie wyższe. Przez cały czas staramy się podjąć działania, żeby je obniżać - mówi Zbigniew Kordus.

Wymienione zostało między innymi oświetlenie na ledowe, co ma duże znaczenie przy zużyciu prądu.

- Zakładaliśmy falowniki, jeśli chodzi o pompy. To nam dało konkretną oszczędność w postaci zużycia energii. Ale koszty w międzyczasie wzrosły. Kiedy ruszaliśmy z lodowiskiem w 2011 roku, największe zużycie energii mieliśmy wtedy, kiedy przygotowywaliśmy taflę i mroziliśmy. Działały sprężarki. Później to jakoś funkcjonowało. Ale z roku na rok zimy są coraz cieplejsze. W tym sezonie maszyny chodziły przez cały czas na pełnych obrotach – tłumaczy dyrektor.

Nowy cennik OSiR w Gostyniu został wymuszony przez wzrost kosztów

Na nawozy potrzebne do utrzymania murawy na boiskach, należących do OSiR w Gostyniu w ubiegłym roku wydano 12 tys. zł.

- W tym roku ta sama ilość zamawianego towaru na tę samą nawierzchnię kosztuje 18 tys. zł. Wzrost o 30% - zauważa Zbigniew Kordus. - Maszyny do koszenia boisk wymagają paliwa i części zamiennych. Sytuacja w Europie jest ekstremalna.

Ceny paliwa dojdą niedługo do 10 zł. Pamiętam, że kiedy rozpoczęła się pandemia, paliwo kosztowało około 3 zł - wyjaśnił szef gostyńskiego OSiR powód podniesienia stawek. 

Dyrektor OSiR tłumaczy też dlaczego nie wprowadzono podwyżek w cenniku od początku 2022 r.

- Był to sezon funkcjonowania lodowiska, po długiej przerwie, bo w poprzednim sezonie było ono. Chcieliśmy zobaczyć, jak to wszystko będzie wyglądało. Dziś, analizując sytuację, powiem szczerze, że ceny powinny być jeszcze wyższe - mówi Zbigniew Kordus. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy