Reklama

Zgodzili się dofinansować radiowóz, ale...

Opublikowano:
Autor:

Zgodzili się dofinansować radiowóz, ale... - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Radnych gminy Pogorzela poproszono o wsparcie finansowe na zakup nowego radiowozu policyjnego. Wsparcie będzie, ale niektórzy twierdzą, że przydałby się także rewir dzielnicowych.

 

Komendant powiatowy policji w Gostyniu zwrócił się do rady z prośbą o pomoc w zakupie samochodu dla dzielnicowych. - Ma to być porządny samochód o wartości prawie 100 tysięcy złotych, na który policja zdobyła dofinansowanie. Czasem pytamy, gdzie ci policjanci są? Teraz nie będą mieli usprawiedliwienia, gdy pojawi się nowe auto – mówił burmistrz Piotr Curyk. Obecny na spotkaniu asp. Piotr Jankowski, kierownik posterunku policji w Borku Wlkp. (pod który podlega Pogorzela) zapewniał, że zakup tego auta, to okazja. Radni zdecydowali przekazać na ten cel 12,5 tysiąca złotych.

Korzystając z obecności kierownika posterunku, burmistrz gminy zwrócił uwagę, że w Pogorzeli istniał kilka lat temu rewir dzielnicowych, który ostatecznie zlikwidowano. Cieszyłby się, gdyby znów się pojawił. - O tej reaktywacji myśleliśmy już za poprzedniej kadencji, nie udało się. Możemy próbować dalej – zapewnił burmistrz.

Kierownik Piotr Jankowski zaprzeczył, jakoby Pogorzela nie była objęta opieką i obserwacją. - Policjanci, między innymi dzielnicowi, są tutaj codziennie. Również dyżurują w wybrane dni i są dostępni pod numerami telefonów służbowych. Mój numer też tam jest umieszczony. Uważam, że nonsensem by było, aby cały czas policjant siedział w punkcie przyjęć i oczekiwał na interesantów. Jego rolą jest aktywne uczestniczenie w rejonie – stwierdził kierownik posterunku.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE