Reklama

Zginęli niosąc pomoc w Ukrainie. Strażacy w powiecie gostyńskim oddali im hołd

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Punktualnie o godz. 8.00, 20 marca 2022r. wyszli przed remizy i stanęli przy wozach strażackich w minucie ciszy. Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu oraz druhowie OSP w powiecie gostyńskim odpowiedzieli w ten sposób na inicjatywę nadbryg. Andrzeja Bartkowiaka, komendanta głównego PSP i oddali hołd ukraińskim strażakom poległym podczas trwającej wojny.

Apel nadgryg. Andrzeja Bartkowiaka, komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej

19 marca na platformie internetowej osp.pl pojawił się apel nadbryg. Andrzeja Bartkowiaka skierowany do strażaków państwowej straży pożarnej oraz ochotniczej straży pożarnej. Komendant poprosił o uczczenie pamięci strażaków, poległych podczas wojny w Ukrainie. Minutę ciszy zaplanowano na niedzielę 20 marca, na godzinę 8.00.

- Apeluję do wszystkich strażaków PSP i OSP aby (...) uczcić minutą ciszy bohaterskich ratowników Ukrainy, którzy oddali swoje życie podczas służby w tych trudnych i dramatycznych dniach wojny. Polscy strażacy stanowczo sprzeciwiają się rosyjskiej agresji wobec integralności terytorialnej niepodległej i demokratycznej Ukrainy. Deklarujemy naszą solidarność oraz wsparcie całemu narodowi - napisał nadbryg. Andrzej Bartkowiak, komendant główny PSP.

Podkreślił, że polscy strażacy z podziwem i szacunkiem obserwują heroiczną walkę ukraińskich strażaków i ratowników w walce o życie i zdrowie obywateli.

- Działania ratownicze prowadzone są często pod ostrzałem kul z karabinów oraz wybuchów bomb haniebnie zrzucanych na ludność cywilną - dodał nadbryg. A. Bartkowiak.

KP PSP w Gostyniu i jednostki OSP odpowiedziały na apel  

Komendant główny PSP zaznaczył, że osiemnastu ukraińskich strażaków oddało życie podczas akcji ratowniczo-gaśniczych, wypełniając swoje powołanie do niesienia pomocy i chroniąc obywateli Ukrainy. 

- Cześć i Chwała Bohaterom! - zakończył swój apel nadbryg. Andrzej Bartkowiak, Komendant Główny PSP.

Strażacy prosili, by podczas minuty ciszy użyć wyłącznie sygnałów świetlnych i nie włączać sygnałów dźwiękowych w samochodach pożarniczych.
W powiecie gostyńskim na inicjatywę komendanta głównego PSP odpowiedziało kilka jednostek.

W niedzielę, 20 marca zmiana służbowa Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Gostyniu uczciła pamięć ukraińskich strażaków, którzy polegli podczas pełnienia służby w trakcie wojny. Punktualnie o godzinie 8, strażacy JRG stanęli do zbiórki w komendzie powiatowej. Stosujac się do zaleceń, w chwili ciszy oddali hołd strażakom zza wschodniej granicy. Wozy strażackie wyjechały też przed remizę w Borku Wlkp. W minucie ciszy trwali przy nich druhowie. 

Minutą ciszy, przy sygnałach świetlnych pamięć bohaterskich ratowników Ukrainy, którzy oddali swoje życie podczas służby w trudnych i dramatycznych dniach wojny uczcili także ochotnicy z OSP JOT Krobia.

źródło osp.pl

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy