Reklama

Zdecydowanie mniej urodzeń i nieco mniej zawartych małżeństw w gminie Gostyń

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Zdecydowanie mniej urodzeń i nieco mniej zawartych małżeństw w gminie Gostyń - Zdjęcie główne

foto Adobe Stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 200 urodzeń mniej niż w 2021 r. i ponad 400 mniej niż przed dwoma laty – tak mówią dane Urzędu Stanu Cywilnego w Gostyniu. Zośka, Lena, Franek i Stasiu – to najczęściej wybierane imiona dla dzieci w gminie Gostyń.

Z informacji wynika, że w roku 2022 w gostyńskim Urzędzie Stanu Cywilnego zarejestrowano 267 urodzeń, z czego 241 dotyczyło dzieci urodzonych w Gostyniu, a 26 to transkrypcje aktów z zagranicy.

To o prawie 200 urodzeń mniej niż rok wcześniej CZYTAJ TUTAJ, kiedy na świat przyszło 437 maluchów, a także mniej niż dwa lata wcześniej, kiedy w Gostyniu urodziło się 664 dzieci.

Wśród noworodków było, podobnie jak w ubiegłym roku, zdecydowanie więcej chłopców (123), niż dziewczynek (108). Rodzice najczęściej wybierali imiona: Zofia, Lena, Oliwia i Gabriela dla dziewczynek oraz Franciszek, Stanisław, Jan i Leon dla chłopców.

Warto zaznaczyć, że po zamieszaniu organizacyjnym związanym z pandemią, na „porodówkę” w gostyńskim szpitalu przyszłe mamy mogły udać się od czerwca 2022 r., kiedy to oddział rozpoczął normalną działalność.

Gostyński USC zarejestrował w ubiegłym roku 556 zgonów: 555 zgonów na terenie gminy Gostyń, a jeden to transkrypcja aktu z zagranicy. Rok wcześniej USC sporządziło 611 aktów zgonu, z czego 6 było wpisaniem zagranicznego aktu zgonu do polskich ksiąg stanu cywilnego.

Zarejestrowano również 93 małżeństwa. 84 śluby odbyły się w gminie Gostyń, a 9 to transkrypcje aktów z zagranicy. Liczba zawartych małżeństw zmniejszyła się w porównaniu do roku 2022 i 2021, kiedy to na taki krok zdecydowało się 109 par. Małżeństwa cywilne w roku 2022 stanowiły prawie 54% wszystkich zawieranych małżeństw i jest to kolejny rok z większą liczbą ślubów cywilnych (49) niż konkordatowych (35).

W 2022 r. USC w Gostyniu odnotował tyle samo rozwodów (45), co rok wcześniej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy