Reklama

Zawsze są pierwsi tam, gdzie zagrożone jest ludzkie życie. Strażacy-ochotnicy z gminy Gostyń świętowali

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Druhowie z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Gostyniu byli w 2022 roku gospodarzami obchodów Dnia Strażaka w gminie Gostyń.

W tegorocznych obchodach wzięło udział 14 jednostek ochotniczej straży pożarnej z gminy Gostyń. Świętowanie rozpoczęto od mszy św. w kościele pw. św. Marcina w Starym Gostyniu, którą w intencji strażaków (by św. Florian pomagał im w służbie i zawsze otaczał ich oraz rodziny swoją opieką) odprawił proboszcz, ks. Mirosław Nowak.

- Miasto i gmina Gostyń liczą 17 jednostek ochotniczej straży pożarnej. Przeniesienie uroczystości do Starego Gostynia nastąpiło z mojej inicjatywy, która została zaakceptowana przez zarząd gminny OSP .Większość jednostek działa na wsi. Zobaczymy czy pomysł się przyjmie - mówi dh Andrzej Dorsz, prezes zarządu gminnego OSP.

Po mszy św. biorący udział w uroczystości przeszli na plac przed świetlicą wiejską w Starym Gostyniu. Kolumnę prowadziła Orkiestra Dęta Miasta i Gminy w Gostyniu, w towarzystwie mażoretek BIG-BANG.

Jednym z zaproszonych gości był burmistrz gostyńskiej gminy Jerzy Kulak. Zwracając się w przemówieniu  do druhów jednostek OSP w gminie Gostyń wyraził wdzięczność za sprawowanie służby, za trud, poświęcenie, za wielki dar serca. Podziękował za zaangażowanie na rzecz lokalnej społeczności w zakresie ochrony przeciwpożarowej. Każda jednostka OSP otrzymała dyplomy z okazji strażackiego święta. Włodarz gostyńskiej gminy życzył świętującym funkcjonariuszom pomyślności i wyłącznie udanych akcji.

- Abyście zawsze wracali do najbliższych w zdrowiu i poczuciu spełnienia obowiązku - mówił Jerzy Kulak.

Komendant powiatowy PSP w Gostyniu przekazał ochotnikom słowa uznania i serdeczne podziękowania za każdy dzień strażackiej służby i stałą gotowość do niesienia pomocy innym. 

- Jesteście zawsze pierwsi tam, gdzie zagrożone jest życie ludzkie i zdrowie, dobytek lub środowisko - powiedział st. bryg. Tomasz Banaszak. 

Po oficjalnej uroczystości świętujący zasiedli do poczęstunku.

Organizatorem wydarzeń był ZMG ZOSP RP w Gostyniu oraz jednostka OSP Stary Gostyń.

Następnego dnia w remizie OSP w Gostyniu przygotowano drzwi otwarte. Do strażnicy przybyli zainteresowani, którzy mieli ochotę zobaczyć, jakim sprzętem dysponuje OSP w Gostyniu, jak wyposażona jest remiza. Dla najmłodszych zorganizowano pokazy sprzętu ratowniczo-gaśniczego, starszym mieszkańcom przekazano informacje o funkcjonowaniu OSP i pokazano wyposażenie. Jednostka OSP Gostyń ma się z czego cieszyć. W ostatnim czasie pozyskała nowe meble dla remizy - stoły z krzesłami, gablotę do sztandaru oraz długo wyczekiwane przez wszystkich druhów szafki ubraniowe.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy