Reklama

Zamiast dla Dąbroczanki na drogi

Opublikowano:
Autor:

Zamiast dla Dąbroczanki na drogi - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Około 700 metrów chodnika będzie wykonane w Pępowie od skrzyżowania z ulicą Bojanowskiego, aż do ul. Orłonia.

Prace trwają również przy budowie drogi przy ul. Ogrodowej. Gmina chce także zrobić odcinek w stronę Czeluścina. - Energetyka zrobiła drogę do GPZ, a dalej są krzaki, koleiny i brak przejazdu. Poza tym po drugiej stronie zgromadzony jest materiał, który uzyskaliśmy z kamionki. W sam raz przyda się w tym miejscu. Nie chcę tego zostawiać do wiosny, bo może czasem zniknąć. A połączenie drogi od Anielina, przez GPZ, do Czeluścina jest wskazane, bo to poważny skrót i ścieżka rowerowa – mówił wójt Stanisław Krysicki radnym podczas spotkania komisji.

W listopadzie, kiedy zakończą się prace przy drogach wybudowane będzie kilka studni odwadniających przy ulicy Orłonia. Pieniądze na zadania pochodzą ze sportu. – Nie przekazaliśmy Dąbroczance całej kwoty. Przeznaczyliśmy ją na remonty i budowę dróg – wyjaśniał wójt.

Gmina zmniejszyła o prawie połowę kwotę wsparcia dla klubu piłkarskiego, ponieważ nie gra w IV lidze. - Natomiast na inne działania, które robią, mają pieniądze. Mają tyle, ile potrzebują, a to, co zostało, przeznaczyliśmy na inny cel – wyjaśniał Stanisław.

Cała roczna dotacja, to około 90 000 zł. Pierwszą ratę klub otrzymał w całości - 50 000 zł. – Potem rozstrzygnęła się sprawa, że nie będą grać w IV lidze, więc z drugiej raty dostali połowę - mówił wójt.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE