Reklama

Zalane piwnice, drogi, podtopienia. Strażacy mają mnóstwo pracy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Intensywne i długotrwałe opady deszczu - przed którymi mieszkańców powiatu gostyńskiego ostrzegali synoptycy - sprawiły, że straż pożarna ma dziś pełne ręce roboty. Na pełnych obrotach pracują pompy i motopompy, jakimi dysponują jednostki OSP.

Zalana ul. Błonie w Pogorzeli nie jest czymś nowym - tego zawsze mogą się spodziewać ochotnicy podczas anomalii pogodowych. Tak też było dzisiaj.

Droga jest niżej położona, spływa do niej woda deszczowa z kilku wyżej położonych pobliskich ulic, co z czasem powoduje, że studzienki nie są w sanie jej odbierać, stają się niedrożne i wybijają deszczówkę na zewnątrz.  

- Poziom wody ciągle rośnie. Zagrożone są budynki - tej treści zgłoszenie przyjęto dziś około godz. 10.40.

Na miejsce zadysponowano 3 zastępy z OSP w Pogorzeli, OSP z Bułakowa, do pomocy przyjechały też 2 zastępy OSP Babkowice i po kilku godzinach pojechała tam również dowodzący JRG z Gostynia. Łącznie do akcji skierowano 7 zastępów. Do pozbycia się wody z zalanej przestrzeni użyto kilku pomp, deszczówka była wypompowywana do pobliskiego stawu.

Po godzinie 16. 00 dyżurny w KP PSP w Gostyniu otrzymał informację od kierującego działaniem ratowniczym w Pogorzeli, że kiedy opady ustały, woda nie nachodzi. Strażacy mogli wyłączyć pompy, ale wciąż obserwują, czy poziom wody nie będzie wzrastał przez niedrożność studzienek kanalizacji deszczowej.

- Jak kiedyś był rów to się tak nie działo, może trzeba coś w końcu naprawić - komentują zagrożenie mieszkańcy Pogorzeli.

 

Oprócz tego przed południem dyżurny w Komendzie Powiatowej PSP przyjął kilka innych zgłoszeń, związane z zalaniem posesji, piwnic czy dróg:

- przy ul. Olejniczaka w Gostyniu - częściowo zalana piwnica w jednej z posesji.

- strażacy pracowali również w Borku Wlkp., gdzie woda dostała się do piwnicy budynku mieszkalnego.

- w Krajewicach częściowo była zalana droga, woda zaczęła podchodzić pod budynek mieszkalny

Po południu strażacy - ochotnicy działali w gminie Krobia, pozbywając się wody z kolejnych zalanych przestrzeni:

- w Chwałkowie zalana została droga - zadysponowano tam zastępy z OSP Krobia i OSP Gogolewo - działania zakończone,

- w Wymysłowie w budynku mieszkalnym zalana została piwnica - na miejscu działały zastępy z OSP Krobia i OSP Pudliszki

- Przy użyciu pomp woda z obiektów czy dróg kierowana jest do pobliskich rowów, do drożnych studzienek, aby miała możliwość ujścia - wyjaśnia dyżurny KP PSP w Gostyniu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy