Reklama

Zakończono remont z wyprzedzeniem. Można już jeździć!

Opublikowano:
Autor:

Zakończono remont z wyprzedzeniem. Można już jeździć! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Dobre wieści dla kierowców i rodzicow, którzy wożą dzieci do gostyńskiej "Jedynki". Przywrócony został już ruch pojazdów i pieszych na przejeździe kolejowym na ul. Lipowej w Gostyniu.

Remont przejazdu kolejowego udało się zakończyć dwa tygodnie przed terminem. Mogą odetchnąć ci, którzy obawiali się, że w związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych, miasto będzie zakorkowane. Dziś przed południem pracownicy firmy wykonujacej remont malowali pasy na poszerzonym pasie jezdni, sprzątali plac budowy, usuwali oznakowanie, aby jeszcze godz. 15.00 otworzyć przejazd kolejowy dla ruchu samochodów i pieszych.

Oprócz tego, że poszerzono pas jezdni, w ramach inwestycji zlikwidowano tory linii Miejska Górka-Kościan, szyny prowadzące do pobliskiej firmy, zniknęły też wykolejnice i rozjazd. Przy torze linii Kąkolewo-Jarocin wymieniano zniszczone płyty kolejowe, przestawiono również rogatki. Dla poprawy bezpieczeństwa pieszych przebudowany został fragment chodnika. Za to po lewej stronie - patrząc od ul. Lipowej w stronę ul. Fabrycznej - wybudowano nowy chodnik.

Za realizację inwestycji wspólnie odpowiedzialne są gmina Gostyń i PKP.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE