Reklama

Zabójstwo czternastolatka? Prawdopodobny sprawca uciekł

Opublikowano:
Autor:

Zabójstwo czternastolatka? Prawdopodobny sprawca uciekł - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Ciało 14-letniego chłopca znaleziono dziś w jednym z budynków mieszkalnych w Gogolewie (gm. Krobia). 

Ze szczątkowych i wstępnych informacji, które podaje gostyńska prokuratura wynika, że na ciele chłopca znajdowała się rozległa rana w okolicach potylicznych. Nie jest znany mechanizm powstania rany, czy było to narzędzie, czy element wyposażenia mieszkania lub krawędź mebla. 

Na miejscu czynności prowadzą technicy policyjni z KPP w Gostyniu pod nadzorem prokuratora Bogdana Zygmunta. Ma tam dotrzeć też ekspert z medycyny sądowej. Pod jego nadzorem zostaną przeprowadzone oględziny ciała pokrzywdzonego. Na jutro zaplanowano sekcję zwłok, aby ustalić przyczynę zgonu chłopca. Bierze się pod uwagę zabójstwo.

Jak informuje prokurator Jacek Masztalerz, został wytypowany podejrzany, który mógł się przyczynić do tragedii. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że to partner matki chłopca. Miał on powiedzieć dziś w swoim zakładzie pracy, że zrobił coś strasznego. Mężczyzna uciekł, wyłączył telefon i po drodze porzucił samochód. Jest poszukiwany przez policję na szeroką skalę, także w sąsiednich powiatach. Do poszukiwań zaangażowano śmigłowiec.

Więcej informacji wkrótce.

Aktualizacja, godz. 15.15:

Na jutro zaplanowano badanie sekcyjne chłopca w zakładzie medycyny sądowej w Poznaniu. - Po przesłuchaniu świadków i sekcji zwłok znane będą bliższe informacje. Na razie przyjmujemy, że jest to zabójstwo, ale ta kwalifikacja może być zmieniona na inną - mówi prokurator Jacek Masztalerz. 

Aktualizacja, godz. 19.30:

Wizerunek mężczyzny dostępny TUTAJ.

Aktualizacja, godz. 19.45:

- Działania pościgowe trwają już kilka godzin. Mężczyzna może być wszędzie. Komunikat jest aktualny na terenie każdej gminy, każdego powiatu - mówi w rozmowie z portalem Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy Komendanta Wielkopolskiego Policji w Poznaniu.

Aktualizacja, 16 listopada, godz. 11.00: 

Mężczyznę zatrzymano. Czytaj TUTAJ. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE