Reklama

Za tydzień rusza budowa obwodnicy. Tam będzie wielki plac budowy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: arch. gostynska.pl/A. Fajczyk

Za tydzień rusza budowa obwodnicy.  Tam będzie wielki plac budowy - Zdjęcie główne

Za kilka dni tam rozpocznie się budowa obwodnicy DW 434 dla Gostynia | foto arch. gostynska.pl/A. Fajczyk

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wykonawca obwodnicy Gostynia przy drodze wojewódzkiej 434 zdradził, kiedy zamierza wejść na plac budowy.

Inwestor, czyli Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich około 10 miesięcy czekał na decyzję ZRID, którą wydać musiał wielkopolski urząd wojewódzki - to jest kluczowa decyzja, bez której nie ma szansy rozpoczęcia budowy drogi. Decyzja ZRID dla inwestora oznacza pozwolenie na budowę i zatwierdzenie projektu budowlanego. 

Na początku tygodnia informowaliśmy, że formalności zakończono. Wojewoda Wielkopolski 31 stycznia wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) w postaci budowy obwodnicy Gostynia w ciągu drogi wojewódzkiej nr 434. ZRID ma nadany rygor natychmiastowej wykonalności. Ta decyzja zamyka definitywnie etap planistyczny i wykonawca może rozpocząć prace budowlane - PATRZ TUTAJ.

Oznacza to, że niebawem samorząd województwa wielkopolskiego rozpocznie realizację głównego odcinka nowej drogi. 

- Ta inwestycja jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców, która poprawi dostępność komunikacyjną, a także zwiększy atrakcyjność inwestycyjną regionu - skomentował na portalu społecznościowym Michał Zieliński, wojewoda wielkopolski.

Drogę buduje spółka Strabag. Obwodnica powstaje w dwóch systemach: główny odcinek obwodnicy w systemie „zaprojektuj i wybuduj”, a odcinek drogi włączający obwodnicę do istniejącego układu komunikacyjnego - w systemie „buduj”. W pierwszym przypadku wykonawca najpierw musiał przygotować projekt, uzyskać wszelkie uzgodnienia i wymagane prawem decyzje (w tym wyczekiwany ZRID), a dopiero potem przystąpić do budowy.

Firma Strabag krótko po decyzji wojewody podała, że w czwartek 10 lutego rozpoczną się prace przy budowie obwodnicy Gostynia drogi wojewódzkiej 434. 

Łączna długość nowej szosy wyniesie 8,4 km (wraz z gotową już drogą łączącą). Początek będzie miał miejsce na skrzyżowaniu z drogą powiatową nr 4939P Gostyń – Krajewice, a koniec na skrzyżowaniu z drogą powiatową nr 4954P Gostyń – Smogorzewo. Zadanie jest realizowane przez Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 i współfinansowane przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Całkowita wartość inwestycji wynosi 117,5 mln zł, w tym 85,2 mln zł to udział UE. Termin zakończenia inwestycji przewidziano w 2023 roku. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy