Reklama

Z Gostynia wyjechało prawie 20 litrów krwi

Opublikowano: ndz, 16 sty 2022 16:18
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W czwartek, 13 stycznia do sali widowiskowej Gostyńskiego Ośrodka Kultury „Hutnik” przybyło ponad pół setki krwiodawców. Cel był jeden, oddać jak najwięcej krwi, której tradycyjnie brakuje. Imponująca liczba chętnych przełożyła się na sukces liczony w litrach.

W pierwszej w tym roku akcji pobrania krwi w Gostyniu, organizowanej – jak zwykle przez Klub HDK PCK Błękitna Kropelka przy Urzędzie Gminy w Suchym Lesie we współpracy z ekipą wyjazdową Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu- zaskoczyła ilość osób chętnych do tej szczególnej donacji. Na 54 osoby przybyłe do GOK-u zakwalifikowano aż 45 z nich.

- Zebraliśmy łącznie 19673 ml krwi, a do bazy potencjalnych dawców szpiku zgłosiły się 2 osoby- potwierdza Paweł Kolosza, prezes Klubu HDK PCK Błękitna Kropelka, założycielem i główny administator ogólnopolskiej grupy Honorowy Dawca Krwi - Dziękuję wszystkim za udział w tej szczytnej akcji.

Dodatkowo zarejestrowano 2 osoby w poltransplant.pl - polskim banku potencjalnych dawców szpiku.

- Dostajemy wiele pytań podczas akcji na które staramy się odpowiadać, gdyż mamy dużą wiedzę na temat krwiodawstwa bo Klub działa już 8 lat, lecz krwiodawcami jestemy jeszcze dłużej - zapewnia P. Kolosza.

Akcje w Gostyniu są organizowane co miesiąc w GOK-u a daty można sprawdzić na stronie RCKIK- ekipy wyjazdowe. Są tez podawane z wyprzedzeniem na facebookowych stronach Hutnika czy Życia Gostynia.

Przypominamy, że w bankach krwi notuje się spore niedobory. Tylko nasza dobra wola pozwoli na uzupełnienie alarmujących stanów krwi, zwłaszcza tej z grup Rh (-): O Rh (-), A Rh (-) i B Rh (-). Nigdy nie wiemy, czy to akurat my czy nasi bliscy nie będa w potrzebie.

grafika: Stan poszczególnych grup krwi w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu [za: rckik.poznan.pl]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy