W środę po południu przez kilka godzin zablokowana była droga DW 434 - prowadząca z Gostynia do Krobi. Przyczyną utrudnień było groźnie wyglądające zdarzenie drogowe - na odcinku pomiędzy Starą Krobią a Żychlewem samochód osobowy zderzył się z motorowerem.
- Wówczas 71-letnia mieszkanka powiatu gostyńskiego, kierująca samochodem osobowym mitshubishi, podjęła manewr wyprzedzania. W ten sposób doprowadziła do zderzenia bocznego obu pojazdów - informuje mł. asp. Marek Balczyński, zastępca oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu.
Siła uderzenia spowodowała, że pojazdy znalazły się poza drogą. Samochód osobowy zatrzymał się w polu, natomiast motorower na poboczu jezdni.
Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy straży pożarnej, a także patrol policji z wydziału ruchu drogowego i zespół ratownictwa medycznego. Pomocy potrzebowała 15-letnia motorowerzystka.
Policja ustala przyczyny wypadku na DW 434, do którego doszło w Boże Ciało
Nastolatka doznała urazu nogi oraz ogólnych potłuczeń. Została przetransportowana do szpitala, gdzie wykonano szczegółowe badania. Podczas prowadzenia działań ratowniczych, a także czynności wyjaśniających okoliczności zdarzenia, droga wojewódzka przez kilka godzin była nieprzejezdna.Ustalono między innymi, że zarówno kierująca samochodem osobowym, jak i motorowerzystka były trzeźwe.
Obrażenia poszkodowanej 15-latki okazały się na tyle poważne, że lekarz zalecił dłuższą hospitalizację.
- Zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek, a dalsze czynności w tej sprawie, które prowadzić będzie KPP w Gostyniu, mają ustalić, kto w tym przypadku zawinił - mówi mł. asp. Marek Balczyński.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.