Reklama

Wymusił pierwszeństwo? Auto w rowie, skrzyżowanie zablokowane

Opublikowano:
Autor:

Wymusił pierwszeństwo? Auto w rowie, skrzyżowanie zablokowane - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Strażacy-ochotnicy z OSP Pępowo nie mają spokojnego popołudnia także dzisiaj. Wraz ze strażakami z jednostki ratowniczo-gaśniczej z Gostynia usuwali skutki kolizji.

Przez blisko dwie godziny w Pępowie zablokowane było skrzyżowanie ul. Powstańców Wlkp. z ul. Wiejską. Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Na miejscu działały 4 zastępy strażaków, a także policja i ratownicy medyczni.

Do zdarzenia doszło dzisiaj, około godz. 17. 15. Kierowca forda focusa wyjeżdżał z osiedlowej drogi, wzdłuż której biegnie ul. Wiejska i skręcał w prawo, w stronę Krobi. Najprawdopodobniej nie zachował ostrożności i wymusił pierwszeństwo na kierującej autem marki Renault Laguna, która prawidłowo poruszała się drogą główną z centrum Pępowa, dalej w stronę Krobi.
 

Więcej informacji wkrótce

[AKTUALIZACJA godz. 19 35]

W zdarzeniu w Pępowie brało udział w sumie 5 osób. Kobieta, która kierowała renault laguna jechała z córką. W samochodzie sprawcy znajdowały się 3 osoby - żona kierowcy oraz syn.

Kierowca forda focusa wyjeżdżał z ul. Wiejskiej, a kiedy próbował nieostrożnie skręcić na ul. Powstańców Wlkp., zauważyła go kobieta, która poruszała się drogą główną autem renault i kierowała się w stronę Krobi.

- Próbowała uniknąć zderzenia, odbijając samochodem lekko na lewy pas. Ale niestety, sytuacja była nie do opanowania, samochód sprawcy był za bardzo wysunięty, doszło do zderzenia - mówił asp. sztab. Wojciech Idkowiak z komendy Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu.

Samochód marki Renault został zepchnięty do rowu, nie doszło do dachowania.

Na miejsce wezwano ratowników medycznych. Na szczęście okazało się, że poszkodowani nie ucierpieli zbyt mocno. Obrażenia uczestników zdarzenia nie były na tyle poważne, aby istniała konieczność odwiezienia ich do szpitala.

Dwa zastępy strażaków-ochotników z Pępowa oraz 2 zastępy z JRG w Gostyniu usuwały skutki zdarzenia. Strażacy sprzątali plamy oleju z jezdni i uszkodzone pojazdy, a także kawałki pojazdów, rozrzucone po drodze.
Okoliczności kolizji w Pępowie sprawdzała gostyńska policja. Ustalono wstępnie, że kierowcy byli trzeźwi.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE