Reklama

Właściciel firmy próbował wyłudzić kredyt. Chciał spłacić długi

Opublikowano: wt, 3 gru 2019 12:45
Autor:

Właściciel firmy próbował wyłudzić kredyt. Chciał spłacić długi - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Policjanci z Leszna i Poznania zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali na gorącym uczynku 29-letniego mieszkańca powiatu gostyńskiego, gdy usiłował wyłudzić kredyt na kwotę 200 tysięcy złotych. Pieniądze były mu potrzebne na spłatę długów. Teraz podejrzanemu grozi do 8 lat więzienia.

 

28 listopada policjanci z Wydziałów do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu i Komendy Miejskiej Policji w Lesznie zatrzymali na gorącym uczynku młodego mężczyznę, który w jednym z banków w centrum Leszna usiłował wyłudzić kredyt. Wysokość kredytu opiewała na kwotę 200 tysięcy złotych.

- W tym celu kredytobiorca przedłożył w placówce sfałszowane zaświadczenie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o niezaleganiu z opłacaniem składek ubezpieczeniowych oraz sfałszowaną historię rachunku bankowego – mówi asp. sztab. Monika Żymełka, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lesznie.

Dodaje, że podczas omawiania formalności kredytowych do banku weszli policjanci i zatrzymali nieuczciwego kredytobiorcę, 29-letniego mieszkańca powiatu gostyńskiego. Jak ustalili policjanci, mężczyzna był właścicielem jednej z firm w powiecie gostyńskim.

- Śledczy ogłosili mężczyźnie zarzut usiłowanie wyłudzenia kredytu na podstawie sfałszowanej dokumentacji. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że pieniądze były mu niezbędne na spłatę wcześniejszych zaległości – dodaje asp. sztab. Monika Żymełka.

29 listopada Prokuratura Rejonowa w Lesznie zastosowała wobec podejrzanego policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe. Teraz mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE