Reklama

Więcej patroli na ulicach. Policjanci będą sprawdzali, czy przestrzegamy ograniczeń

Opublikowano:
Autor:

Więcej patroli na ulicach. Policjanci będą sprawdzali, czy przestrzegamy ograniczeń - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wzrost zachorowań spowodowanych koronawirusem oznacza, że od soboty, 3 października w powiecie gostyńskim będzie obowiązywać strefa czerwona. W związku z tym od jutra nasilą się działania kontrolne policji, weryfikujące stosowanie się do zwiększonych obostrzeń i nowych zaleceń. Policjanci będą sprawdzać, czy wprowadzone przepisy będą respektowane przez społeczeństwo.

- Na ulicach pojawi się więcej patroli, które będą sprawdzać, czy mieszkańcy przestrzegają nowych wytycznych, zaleceń i obostrzeń przede wszystkim, jeżeli chodzi o obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowania dystansu społecznego w przestrzeni publicznej, a także w środkach transportu drogowego czy placówkach handlowych - mówi podkomisarz Sebastian Myszkiewicz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu.

Policja apeluje o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb i ostrzega, że każdy przypadek naruszenia obowiązujących przepisów spotka się z reakcją funkcjonariuszy.

- Wzmożone kontrole nie mają na celu karania społeczeństwa, lecz zdyscyplinowania obywateli do przestrzegania obostrzeń, a jednocześnie uświadomienia im skali problemu i zagrożenia, jaki występuje w naszym regionie - dodaje rzecznik gostyńskiej policji.

W tym celu KPP Gostyń przypomina, jakie zasady zachowania bezpieczeństwa epidemicznego będą obowiązywały w powiecie gostyńskim od 3 października:

Maski - obowiązek noszenia w całej przestrzeni publicznej (ulice, place, w środkach publicznego transportu zbiorowego, w miejscach ogólnodostępnych, w zakładach pracy oraz w budynkach użyteczności publicznej (szkoły), w obiektach handlowych lub usługowych).

Handel - obowiązek noszenia masek przez klientów podczas zakupu towarów lub usług oraz używania rękawiczek jednorazowych lub stosowania środków do dezynfekcji rąk.

Kościoły - 50 % obłożenia budynku (kościoła) lub innego obiektu kultu religijnego + obowiązek zakrywania ust i nosa. Jeśli wydarzenie religijne odbywa się na zewnątrz -150 osób + obowiązek zakrywania ust i nosa.

Wesela i inne uroczystości rodzinne - do 50 osób z wyjątkiem obsługi, uczestnicy - bez obowiązku zakrywania ust i nosa.

Zgromadzenia - zakaz zgromadzeń powyżej 150 osób. Uczestnicy 1.5 m od siebie i zakrywają usta i nos.

Inne imprezy, spotkania niezależnie od ich rodzaju - do 50 osób z wyjątkiem obsługi, obowiązek zakrywania ust i nosa.

Wydarzenia sportowe - może uczestniczyć nie więcej niż 250 uczestników jednocześnie, nie licząc osób zajmujących się obsługą wydarzenia. Bez publiczności!

Siłownie -1 osoba na 10m. kw

Działalność hotelarska - dopuszczalna, z wyłączeniem działalności klubów i dyskotek Aquaparki i baseny - 75% obłożenia obiektu

Gastronomia - w lokalu i ogródku klienci muszą zakrywać usta i nos do czasu zajęcia przez nich miejsc, w których będą spożywali posiłki lub napoje. Obsługa zakrywa usta i nos. W lokalu może przebywać maksymalnie 1 osoba na 4 m kw.

Salony kosmetyczne, fryzjerskie i tatuażu - w miejscu, w którym jest prowadzona taka działalność przebywa wyłącznie obsługa oraz obsługiwani klienci, a w przypadku gdy klient wymaga opieki, także jego opiekun.

Transport zbiorowy - 50 % liczby wszystkich miejsc albo 30 % liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących określonych w dokumentacji technicznej lub dokumentacji techniczno-ruchowej dla danego typu środka transportu albo pojazdu, przy jednoczesnym pozostawieniu w środku transportu albo pojeździć co najmniej 50 % miejsc siedzących niezajętych.

Wesołe miasteczka, parki rozrywki lub parki rekreacyjne - zakaz organizacji

Kina - 25 % publiczności

Organizacja kongresów I targów - zakaz organizacji.

Wydarzenia kulturalne - zakaz organizacji zarówno w budynkach, jak i na zewnątrz

Informacje: KPP Gostyń

Czytaj również: festiwal bez publiczności

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE