Weterani pokazali na co ich stać

Weterani pokazali na co ich stać - Zdjęcie główne

Wiadomości

W pobliskich Łagiewnikach, powiat krotoszyński 8 czerwca odbyły się Mistrzostwa Polski Weteranów w Rzucie Ciężarkiem na Wysokość oraz i III Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski Weteranów w Rzutach. Do uczestnictwa w sportowej zabawie, wszystkich chętnych zaprosił niestrudzony miłośnik lekkoatletyki Czesław Roszczak - członek UKS „Olimpijczyk” w Pogorzeli. To właśnie na jego terenie odbyły się mistrzostwa. W zawodach wystartowało 38 zawodników z całej Polski, w tym 8 kobiet. - Pogoda nie rozpieszczała, ale w stosunku do poprzednich deszczowych dni, start był w niezłych warunkach - opowiada główny organizator Czesław Roszczak. Najstarszym uczestnikiem zmagań był Michał Drohomirecki ze Szczawna Zdroju, mający 79 lat. Natomiast najmłodszym był 42 letni Marek Kaszuba z Wrocławia. W ramach Mistrzostw Polski walczono w 3 grupach wiekowych. Do 50 lat zwycięzcą został Marek Stolarczyk z Lubina. Na drugim miejscu uplasował się Witold Kreihs z Tych, a trzecim - Marek Nadachowski z Ostrowa. W drugiej grupie wiekowej: do 70 lat 1 miejsce zdobył Henryk Radzikowski z Sopotu, 2 - Marek Kamionka z Wołomina, a 3 - Witold Lipowski z Krapkowic. Jeśli chodzi o zawodników najstarszych na podium znaleźli się kolejno: Czesław Roszczak i Antoni Kargol z Wałcza.

Jeśli chodzi o Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski Weteranów w Rzutach, w pchnięciu kulą najlepsze okazały się (według miejsc): Irena Baranowska z Poznania i Janina Telenga z Dzbanowa, Leokadia Dalecka z Zielonej Góry. Wśród mężczyzn 1 miejsce zajął Czesław Roszczak, 2 - Leszek Kopik z Sopotu i 3 - Kazimierz Olejniczak z Poznania.