Reklama

WAŻNE! Chcesz się pozbyć naturalnej choinki? Właśnie trwa zbiórka drzewek

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

WAŻNE! Chcesz się pozbyć naturalnej choinki?  Właśnie trwa zbiórka drzewek - Zdjęcie główne

foto Adobe Stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy zabudowań jednorodzinnych mogą wystawić choinkę razem z innymi segregowanymi odpadami takimi, jak papier, tworzywa sztuczne i metale oraz szkło w dniu ich zbiórki. A co z drzewkami, których chcą pozbyć się lokatorzy mieszkań z zabudowy wielorodzinnej?

Czas na poświąteczne porządki? Niektórzy już się zabrali za sprzątanie i rozbieranie choinek. Mieszkańcy gmin należących do Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego od początku stycznia do końca lutego 2022 roku mogą wystawiać naturalne choinki przed posesją. KZGRL jak co roku organizuje poświąteczną zbiórkę naturalnych choinek.

W przypadku zabudowy jednorodzinnej, drzewka należy  wystawić w dniu, w którym zgodnie z harmonogramem odbierane są odpady komunalne zbierane selektywnie (tworzywa sztuczne i metale, papier, szkło bezbarwne i szkło kolorowe). 

Natomiast mieszkańcy spółdzielni mieszkaniowych mogą wystawić choinki obok osiedlowych pojemników na odpady zmieszane przez cały czas trwania zbiórki.

- Przypominamy o zdjęciu z drzewek wszystkich ozdób, choinki powinny być wystawiane bez stojaków i doniczek - informuje w komunikacie KZGRL.

Kto nie zdąży wystawić choinki podczas trwania zbiórki, może zawieźć ją do najbliższego PSZOK-u.

Przypominamy - poświąteczna zbiórka choinek trwa od początku stycznia do końca lutego. Wówczas mieszkańcy zabudowań jednorodzinnych mogą wystawić choinkę razem z innymi segregowanymi odpadami takimi, jak papier, tworzywa sztuczne i metale oraz szkło w dniu ich zbiórki. Mieszkańcy w zabudowie wielorodzinnej mogą pozostawić choinkę obok osiedlowych pojemników przez cały czas trwania zbiórki.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy