Reklama

Ważna informacja! Trudności z odbiorem odpadów komunalnych

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: A. Fajczyk

Ważna informacja! Trudności z odbiorem odpadów komunalnych - Zdjęcie główne

KZGRL ostrzega mieszkańców przed trudnościami w związku z odbiorem odpadów komunalnych | foto A. Fajczyk

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy gmin, należących do Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego powinni się liczyć z trudnościami w odbiorze odpadów komunalnych.

Reklama

Zarząd KZGRL twierdzi, że w związku z panującymi trudnymi warunkami atmosferycznymi, samochody odbierające odpady nie mają możliwości dotarcia do wszystkich nieruchomości, na których powstają odpady komunalne.

Ma to dotyczyć zwłaszcza miejsc oddalonych od głównych dróg. To wyjątkowe sytuacje, w których śmieci - również zmieszane - można gromadzić w workach. A wtedy one zostaną odebrane.

- W takich przypadkach prosimy, aby odpady gromadzić w workach, a następnie dostarczyć do najbliższego miejsca, do którego dojeżdża śmieciarka. Jeśli nie jest to możliwe, wówczas należy odpady nie mieszczące się w pojemnikach gromadzić w workach i przetrzymywać na terenie nieruchomości do momentu, aż odbiór będzie ponownie możliwy - napisano w komunikacie KZGRL. 

Odpady w workach zostaną odebrane razem z odpadami znajdującymi się w pojemniku.

Przypominamy jednoczesnie, że KZGRL wciąż prowadzi poświąteczną zbiórkę naturalnych choinek. Akcja potrwa do końca lutego 2021 r. Drzewka mogą wystawiać zarówno mieszkańcy posesji jednorodzinnych, jak i  bloków osiedlowych. 

W przypadku zabudowy jednorodzinnej, drzewka należy wystawić w dniu, w którym zgodnie z harmonogramem odbierane są odpady komunalne zbierane selektywnie (tworzywa sztuczne i metale, papier, szkło bezbarwne i szkło kolorowe). Natomiast mieszkańcy spółdzielni mieszkaniowych mogą wystawić choinki obok osiedlowych pojemników na odpady zmieszane przez cały czas trwania zbiórki.

Z drzewek należy zdjąć wszystkie ozdoby, a choinki powinny być wystawiane bez stojaków i doniczek.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy