Reklama

Wandalizm w gminie Krobia. Czy wiadomo kto to zrobił? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Niepojęte jest to, do jakich szkód doprowadzają niektórzy ludzie. Na w gminie Krobia, zarejestrowano ostatnio mnóstwo aktów wandalizmu.

Wielu z nas pewnie nie rozumie, co kieruje ludźmi, którzy niszczą, demolują i śmiecą. W końcu, władze starają się zapewnić mnóstwo rzeczy, które upiększą i umilą spędzanie czasu w mieście. Wielu ludzi potrafi to docenić. Jednak, jak się okazuje, nie wszyscy. Czy wiadomo kto stoi za wieloma aktami wandalizmu w gminie Krobia? 

Wandalizm w gminie Krobia. Co zostało zniszczone?

Na terenie gminy Krobia mnóstwo przedmiotów uległo zniszczeniu. Oprócz tego ludzie nieustannie śmiecą i nie dbają o toalety publiczne. Na Fanpage'u gminy Krobia na Facebooku, wypisane zostały dokładne szkody:

- ktoś bawił się w malarza – niszcząc ozdobną tabliczkę edukacyjną w parku w Krobi,

- ktoś, w magika – powodując zniknięcie ławki przy ścieżce rowerowej przy trasie Pudliszki-Krobia,

- ktoś, w pogromcę drzew – niszcząc śródpolne nasadzenia w Ciołkowie i Pudliszkach,

- ktoś, w konstruktora – usuwając, widocznie jego zdaniem niepotrzebną, szybę wiaty przystankowej przy ul. Kobylińskiej w Krobi,

- ktoś, w siłacza – niszcząc siedziska na stadionie w Pudliszkach,

- ktoś pomylił funkcję toalety publicznej przy targowisku – wykorzystując pisuar jako półkę do jedzenia i zaśmiecenia,

- ktoś zapomniał po sobie posprzątać – znacznie pogarszając estetykę otoczenia na wyspie kasztelańskiej.

Kto zapłaci za zniszczenia na terenie gminy Krobia?

Niestety, jeżeli policji nie uda się znaleźć sprawców, koszty - naprawy lub uporządkowania są pokrywane z gminnego budżetu, na który składają się środki publiczne. Także, za to płacą wszyscy mieszkańcy.

- Budżet gminny, jak każdy inny, jest ograniczony i rozplanowany, dlatego często takie nieprzewidziane wydatki pokrywane są kosztem innych realizacji (np. doposażenia placów zabaw, parków). Pamiętajmy o tym! - zaznacza na Facebooku Gmina Krobia

Próbowaliśmy skontaktować się z zastępcą burmistrza Krobi - Michałem Listwoniem, aby zadać mu kilka pytań, m.in. czy gmina ma podejrzenia, kto mógł dokonać tych zniszczeń? 

Czekamy na odpowiedź.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy