reklama

W zeszłym roku organizatorów zaskoczyła liczba chętnych. Czy „Przyjaźń na piątkę” odniesie równie spektakularny sukces?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

W zeszłym roku organizatorów zaskoczyła liczba chętnych. Czy „Przyjaźń na piątkę” odniesie równie spektakularny sukces? - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WiadomościPowiatowy Lekarz Weterynarii w Gostyniu po raz drugi organizuje konkurs plastyczny „Przyjaźń na piątkę”, którego celem jest promowanie właściwych postaw wobec zwierząt. - Ważne jest, aby zwłaszcza młodzi ludzie byli świadomi, że posiadanie zwierząt domowych to wielka odpowiedzialność - mówi doktor Krystian Ciesielski. Nabór prac na konkurs ruszył 8 maja 2026 roku.
reklama

Po sukcesie zeszłorocznej edycji konkursu „Nie porzucaj mnie. Będę bardzo tęsknił”, poświęconego naszym "braciom mniejszym", w którym swoje prace nadesłało prawie 100 dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych z całego powiatu gostyńskiego, organizator - Powiatowy Lekarz Weterynarii w Gostyniu - postanowił kontynuować projekt edukacyjny, dotyczący kształtowania postaw w zakresie odpowiedzialności za własne zwierzęta.

W tym roku konkurs nosi nazwę „Przyjaźń na piątkę”.

Jednakże tytuł to jedyne co się zmieniło, gdyż nadal celem inicjatywy jest rozbudzenie kreatywności i umożliwienie dzieciom oraz młodzieży zaprezentowania swojego talentu, propagowanie różnych technik plastycznych, jako środka wypowiedzi, prezentując wyobrażenia dotyczące "Przyjaźni na piątkę" ze zwierzętami domowymi.

reklama

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD ZDJĘCIEM - KLKINIJ, żeby PRZECZYTAĆ FOTOREPORTAŻ

Ważne daty związane z konkursem

  • 8 maja 2026 roku - ogłoszenie konkursu,
  • 12 czerwca 2026 roku - ostateczny termin składania prac,
  • 26 czerwca 2026 roku - uroczyste zakończenie konkursu, ogłoszenie wyników w Kinie Szarotka w Krobi godz. 14.00.

 

Przedszkolaki oraz uczniowie podstawówek znów będa mogli się wykazać

Podobnie, jak w poprzedniej edycji, inicjatywa będzie miała dwie odsłony: konkurs plastyczny oraz wystawę prac konkursowych.

Konkurs skierowany jest do przedszkolaków oraz uczniów klas 1-3 oraz 4-8 szkół podstawowych z terenu powiatu gostyńskiego

Natomiast w ramach wystawy prace konkursowe zostaną zaprezentowane szerszemu gronu zwiedzających. Analogicznie, jak w zeszłym roku przy okazji wydarzenia promowana będzie działalność Schroniska dla zwierząt w Dalabuszkach oraz możliwość wsparcia azylu dla naszych czworonożnych przyjaciół.

reklama

Regulamin konkursu oraz oświadczenie (zgoda rodzica/opiekuna) umieszczone zostały na stronie internetowej Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Gostyniu pod linkiem - TUTAJ.

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD GRAFIKĄ - KLKNIJ, żeby PRZECZYTAĆ FOTOREPORTAŻ

„Przyjaźń na piątkę” to radość oraz odpowiedzialność

- Ważne jest, aby zwłaszcza młodzi ludzie byli świadomi, że posiadanie zwierząt domowych to wielka odpowiedzialność dotycząca opieki weterynaryjnej, pielęgnacji, żywienia, opieki podczas upałów oraz mrozów, opieki nad psami utrzymywanymi w budach - mówi doktor Krystian Ciesielski, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Gostyniu.

reklama

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama
logo