Reklama

W tym tygodniu zmieniamy czas na zimowy

Opublikowano: czw, 24 paź 2019 11:54
Autor:

W tym tygodniu zmieniamy czas na zimowy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Przypominamy o zmianie czasu z letniego na zimowy. Dokonujemy jej zawsze w ostatni weekend października. W 2019 roku wskazówki zegara z godziny 3.00 na 2.00 przestawimy w nocy z 26 na 27 października. Cofnięcie zegarków oznacza, że będziemy spać godzinę dłużej. 

 

Zmiana będzie skutkowała dodatkową godziną snu w nocy z soboty na niedzielę. 

W założeniu czas zmieniamy po to, aby lepiej i efektywniej wykorzystywać światło słoneczne. Ma to sprawić, że więcej pracy wykonamy za dnia, a więc zaoszczędzimy energię. Przede wszystkim nie musimy oświetlać tylu pomieszczeń, bo zrobią to za nas promienie słoneczne.

W ubiegłym roku Unia Europejska zapytała Europejczyków, czy chcą wycofania zmiany czasu. Zdecydowana większość uczestników badania opowiedziała się za zakończeniem przesuwania wskazówek zegara. W odpowiedzi na oczekiwania obywateli Parlament Europejski najpierw przygotował, a później przegłosował odpowiedni projekt dyrektywy.

Zgodnie z jego zapisami najpóźniej w kwietniu 2020 roku kraje członkowskie powinny podjąć decyzję, który czas letni czy zimowy, będzie u niech obowiązywał po wycofaniu zmiany czasu. Do ostatniej zmiany czasu powinno dojść w 2021 roku. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE