Reklama

W Pogorzeli dla 12 par znów rozbrzmiał weselny marsz [FILM + GALERIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W ostatni wtorek, 7 września w pogorzelskim kościele pw. św. Michała Archanioła zabrzmiał Marsz Mendelsona dla dwunastu par jednocześnie. To nowy wikariusz, ks. Tomasz Jeż przywołał podniosłą atmosferę chwili, gdy 50 lat temu zebrani małżonkowie przyrzekali sobie dozgonną miłość i szacunek.

- Ślub bierzemy na całe życie. I powinniśmy być wdzięczni za to, że każdego dnia możemy odezwać się do kogoś, kogo kochamy-  podkreślał w homilii na uroczystej mszy ksiądz Tomasz Jeż, nowy wikariusz w parafii św. Michała Archanioła w Pogorzeli.

Prosił też, by zebrane w kosciele „złote” małżeństwa złapały się za ręcę jak  jak przy zawieraniu małżeństwa przed półwieczem i

"przypomniały sobie dzień, który zmienił całe ich życie, dzień ślubu".

Namówił też jubilatów na uroczysty pocałunek, co wzbudziło w nich lekką nerwowość i ukradkowe uśmiechy.

Następnie, na spotkaniu z przedstawicielami Urzędu Miejskiego w Pogorzeli szanowni jubilaci otrzymali z rąk burmistrza Piotra Curyka Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, szczególne odznaczenia przyznane im przez prezydenta Polski, Andrzeja Dudę. W krótkiej przemowie włodarz miasta podkreślił, że małżeństwo jest chronionym konstytucyjnie związkiem kobiety i mężczyzny. Dodał też, że od wielu lat ma tę przyjemnośc wręczać odnzaczenia małżeństwom z 50-letnim stażem i

„ma wrażenie, że z roku na rok są oni coraz młodsi”.

Szczególnie zabawnym dla zgromadzonych momentem było, gdy przypinał medale państwu Lamelom, ponieważ pani Bożena przed przejściem na zasłużoną emeryturę była wieloletnią pracownicą pogorzelskiego Urzędu Stanu Cywilnego. Osobne życzenia

„kolejnych dni, pięknych jubileuszy, by przeżywac je wspólnie w szczęściu i miłości, także wśród bliskich”

złożyła na ręce 12 przybyłych par małżeńskich Daria Wyzuj, przewodnicząca Rady Miejskiej w Pogorzeli, a pracownice USC dołączyły życzenia i kwiaty. Na twarzach zaproszonych gości było widać wzruszenie a czasem i spore zaskoczenie, że znani im z innych okoliczności mieszkańcy gminy ślubowali również w 1971 roku. Wzniesiono równiez szampanem toast za złotych jubilatów, życząc im kolejnych okrągłych rocznic. 

Oprawę muzyczną imprezy zapewnił zespół śpiewaczy „Jawor” działający przy Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury w Pogorzeli. Stroną organizacyjną zajął się niezastąpiony Mariusz Ossowski, dyrektor ośrodka a ugościła jubilatów restauracja „Pogorzelanka”.

 

 

 

 

Jubilaci 50- lecia pożycia małżeńskiego w gminie Pogorzela:

 • Maria i Roman Błażejczakowie z Pogorzeli
 • Anna i Jerzy Celebańscy z Małgowa
 • Krystyna i Marek Dutkiewiczowie z Kaczagórki
 • Barbara i Stanisław Krawcowie z Pogorzeli
 • Helena i Tadeusz Kulińscy z Głuchowa
 • Bożena i Janusz Lamel z Pogorzeli
 • Genowefa i Seweryn Matlakowie z Kromolic
 • Teresa i Jerzy Stachowiakowie z Wziąchowa
 • Maria i Stefan Szymczakowie z Nowin
 • Teresa i Stefan Waśkowiakowie z Głuchowa
 • Regina i Jan Wróbel z Kromolic
 • Halina i Marek Zemscy z Kromolic.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy