Reklama

W Piaskach zamknięto kila ulic

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pomimo niesprzyjającej pogody, trwają roboty remontowe w okolicach rynku w Piaskach. Zmieniona jest także organizacja ruchu na wąskich uliczkach w centrum Piasków. Nawet urzędnicy przestawili swoje auta.

Na rynkuw Piaskach trwa inwestycja związana zwymianą kanalizacji deszczowej. Jest to związane z przebudową ulic: Szkolnej, Rynek, Dworcowej i 6. Stycznia. Ten kompleksowy projekt rozpoczął się w 2016 roku, w następnych latach przebudowywano ul Dworcową przy kościele, ul. Szkolną i ul. Gwarną przy Warsztatach Terapii Zajęciowej. Tam była wykonywana kanalizacja deszczowa i nowa nawierzchnia. W tym roku realizowany jest kolejny etap, od ul. Szkolnej do Warszawskiej - do drogi krajowej nr 12 o długości 82,5mb oraz ul. Rynek, posesje od nr 9 do nr 11 - o długości 25 mb.

- Stara kanalizacja deszczowa z rur betonowych zostanie wymieniona na nową z rur karbowanych o średnicy 500 mm i 315 mm – wyjaśnia Witold Furmaniak, inspektor ds. budownictwa i zamówień publicznych w Urzędzie Gminy w Piaskach. - Zadanie obejmuje także budowę wpustów deszczowych wraz z przykanalikami. Po wykonaniu kanalizacji deszczowej nawierzchnia bitumiczna zostanie odtworzona.

Jak informuje urzędnik, prace będą trwały kilka tygodni, a w przyszłym roku planowane jest wykonanie nowej nawierzchni bitumicznej na całej szerokości jezdni. W związku z robotami zmieniona jest również organizacja ruchu. Aby ułatwic manewrowanie kierowcom, gminni urzędnicy przestawili swoje auta z ul. 6 Stycznia w inne lokalizacje.

Wykonawcą robót jest firma FU Stager Grzegorza Stachowiaka z Sarbinowa a koszt tego etapu inwestycji to około 290 tys. złotych.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy