Reklama

W październiku weekendowe warsztaty dla rodziców i dzieci z powiatu gostyńskiego

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: PCPR Gostyń

W październiku weekendowe warsztaty dla rodziców i dzieci z powiatu gostyńskiego - Zdjęcie główne

foto PCPR Gostyń

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak budować i podtrzymywać bezpieczne więzi z dzieckiem, jak rozpoznawać potrzeby dziecka, regulować jego emocje – tego wszystkiego będzie można dowiedzieć się podczas warsztatów grupowych dla rodziców, realizowanych w ramach projektu „Mocna rodzina”, współfinansowanego z funduszy wojewody wielkopolskiego.

Na zajęcia zapraszają Stowarzyszenie „DZIECKO” oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu. 

Celem warsztatów jest wzmocnienie kompetencji opiekuńczo-wychowawczych rodziców. Przygotowano też zajęcia socjoterapeutyczne dla dzieci.

- Chodzi między innymi o wykształcenie praktycznych umiejętności, takich jak budowanie i podtrzymywanie bezpiecznych więzi z dzieckiem, rozpoznawanie potrzeb dziecka, regulowanie emocji, radzenie sobie z trudnymi zachowaniami, skuteczne komunikowanie, zachęcanie do współpracy, wzmacnianie poczucia własnej wartości, rozwijanie samodzielności dziecka – mówi Mirosław Sobkowiak, dyrektor PCPR w Gostyniu. 

Trenerzy prowadzący zajęcia zapoznają rodziców również ze współczesnymi zagrożeniami czyhającymi na dzieci i młodzież.

Spotkania będą się odbywały w październikowe soboty w Krobskim Centrum Usług Społecznych - Środowiskowym Domu Samopomocy w Krobi, przy ul. Powstańców Wlkp. 103 A. Warto zatem zarezerwować sobie 1, 8, 15 i 22 października 2022r. od godz. 8.00. W ramach warsztatów możliwe będą także indywidualne konsultacje. 

Równolegle z warsztatami dla rodziców będą odbywały się zajęcia socjoterapeutyczne dla dzieci. Te mają przyczynić się do wzmocnienia ich samooceny, zajęcia pozwalają nabyć kompetencje dotyczące bezpiecznych zachowań w sytuacjach kontaktu ze współczesnymi zagrożeniami. Organizatorzy zapraszają do udziału dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Liczba miejsc ograniczona. Zapisy i szczegóły u Lucyny Nowak, tel. 603 533 381 lub w siedzibie PCPR, w godzinach pracy jednostki.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy