Reklama

W MGOK w Borku Wlkp. już za 2 dni rozdawane będą doniczki. Gratis! Po co?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: fotomontaż Zbigniew Pacanowski

W MGOK w Borku Wlkp. już za 2 dni rozdawane będą doniczki. Gratis! Po co? - Zdjęcie główne

foto fotomontaż Zbigniew Pacanowski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy gminy Borek Wlkp. będą mieli okazję, by dać się ponieść wyobraźni. Kreatywność i oryginalne pomysły też są mile widziane. Wszystko po to by donice zamienić w ozdobne kwietniki. 

Reklama

Jedni zbierają od mieszkańców np. rośliny - jak OSiR w Gostyniu, który chce udekorować wnętrze dużego holu, z czego przyjemność będą mieli zarówno pracownicy, jak i korzystający z krytej pływalni - O ZBIÓRCE PISZEMY TUTAJ. Inni rozdają mieszkańcom np. doniczki - jak MGOK Team w Borku, który ogłasza konkurs „Kwietniczki z doniczki”. Takie wiosenne zadanie do wykonania, a wszystko po to, by zaktywizować i zintegrować lokalną społeczność.

- Interpretacja tematu jest dowolna i zależna od fantazji oeaz inwencji twórczych osoby bądź osób, wykonujących pracę konkursową - czytamy w regulaminie konkursu.

To otwarty konkurs, adresowany do mieszkańców gminy Borek Wlkp., jako osób prywatnych, ale też do organizacji i instytucji: sołectw, KGW, firm, szkół, grup formalnych i nieformalnych.

Najważniejszym warunkiem jest stworzenie kwietnika na bazie doniczki, którą zapewnia organizator.

W siedzibie MGOK Borek Wlkp. już od 26 kwietnia (codziennie od poniedziałku do piątku) będą wydawane doniczki. Chętni do udziału w konkursie mogą je odbierać do 15 maja (lub do wyczerpania zapasów). Warto dodać, że konkursy lub inne akcje organizowane w Borku, zawsze cieszyły się ogromnym powodzeniem. Najprawdopodobniej w tym przypadku też tak będzie, więc czym prędzej, od środy poczynając, należy się wybrać do ośrodka kultury by „załapać się na doniczkę”.

Jak powinien wyglądać kwietnik? Na pewno musi być niepowtarzalny, oryginalnie i pomysłowo udekorowany, „jedyny w swoim rodzaju”. Po prostu taki, którego uczestnicy konkursu nie powstydziliby się ustawić na balkonie czy w swoim ogrodzie. Do dekoracji można wykorzystać elementy recyklingowe: stare zabawki, zużyte opony, skrzynki po owocach, drewniane palety, garnki, butelki, beczki, stare rowery, rynny, drabiny, wiadra, koszyki - jest tego mnóstwo dookoła i w naszej zagrodzie również. Jeśli nie macie tego typu „ozdób” u siebie, zaproponujcie sąsiadowi sprzątanie podwórka.

 Kreatywność będzie brana pod uwagę przy ocenianiu tej ogrodowej ozdoby. Komisja będzie zwracała uwagę również na estetykę wykonania, walory dekoracyjne, zgodność z tematem, a poza tym wkład pracy i trwałość konstrukcji. Uwaga! Kwietnik nie może się rozpaść po dotknięciu przez dyrektorkę MGOK w Borku Wlkp.

Ale to nie wszystko - dzieła uczestników konkursu powinny być wypełnione żywymi roślinami, dowolnego gatunku, posadzonymi w ziemi.

Gotowy kwietnik uczestnicy konkursu muszą dostarczyć osobiście podczas obchodów DNI MIASTA, które zaplanowano na 9 czerwca. Oryginalne i estetyczne kwietniki przyjmowane będą tego dnia, na placu targowym w Borku, do godz. 16.00. Organizatorzy zapewniają, że prace będą oddawane autorom po rozstrzygnięciu konkursu. Są nagrody!

Osobą do kontaktu w sprawie konkursu jest Marta Hojak, tel. 65 571 65 34.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy