Mobilny ambulans fundacji co roku przemierza tysiące kilometrów, odwiedzając miejscowości w całej Polsce. W tym roku, dzięki zaangażowaniu samorządu powiatu gostyńskiego, profilaktyczne badania USG dzieci odbędą się w Gostyniu.
Badania dzieci w ambulansie Fundacji Ronalda McDonalda. Kiedy w Gostyniu?
19 października 2024 r. na parkingu wewnętrznym Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Gostyniu, (pl. Karola Marcinkowskiego 8/9) pojawi się mobilny ambulans, co umożliwi przebadanie wcześniej zarejestrowanych dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat, zamieszkałych w powiecie gostyńskim. Dzięki ambulansowi to lekarze specjaliści mogą przyjechać do dzieci.ZOBACZ TEŻ: Program "Aktywny Rodzic" - jak złożyć wniosek?
- Pojazd jest klimatyzowany i całkowicie niezależny od zewnętrznych źródeł energii i wody. Mobilność pozwala na prowadzenie badań w pobliżu miejsca zamieszkania dzieci. Akcja prowadzona jest w całym kraju, a jedynym ograniczeniem jest kalendarz i dostępność terminów – zapewnia fundacja na swoim profilu internetowym.
Program badań Fundacji Ronalda McDonalda jest bezpłatny. Badania USG są bezbolesne, bezpieczne i mają na celu dokładną ocenę stanu narządów wewnętrznych oraz wykrycie ewentualnych odstępstw od normy. Wykonywane są przez doświadczonych lekarzy-radiologów. Czas potrzebny na badanie w ambulansie to około 15 - 18 minut.
Każde dziecko przychodzi na wyznaczoną godzinę, aby wizyta była jak najbardziej komfortowa. Po zakończeniu badania rodzice otrzymują wynik oraz, jeśli jest taka potrzeba, poradę lekarską. Dla wielu dzieci to może być pierwsze badanie USG w życiu.
Jak zapisać dziecko na badania w ambulansie Fundacji Ronalda McDonalda?
Aby wziąć udział w badaniach USG, należy zapisać dziecko, dzwoniąc pod numer 65 575-25-43 w dniach 7 i 8 października, w godzinach 8.00-14.00. O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w badaniu bez rejestracji nie jest możliwy. Liczba miejsc jest ograniczona.CZYTAJ TAKŻE: Zmiany w programie szczepień przeciwko HPV
Współorganizatorem tej edycji badań jest powiat gostyński, a partnerami Fundacji Ronalda McDonalda w „NIE nowotworom u dzieci” są Centrum Medyczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, ALAB laboratoria i Fundacja Powszechnego Czytania. Partnerami naukowymi są Polskie Towarzystwo Onkologii i Hematologii Dziecięcej oraz Polskie Towarzystwo Pediatryczne, a partnerem technicznym mobilnej kliniki – MAN Polska.
Fundacja Ronalda McDonalda realizuje program „NIE nowotworom u dzieci” od 2005 roku. W ciągu 19 lat radiolodzy dziecięcy na pokładzie ambulansu przebadali ponad osiemdziesiąt dziewięć tysięcy dzieci w całej Polsce. Dla wielu z nich diagnoza na pokładzie ambulansu była tą na wagę zdrowia i życia.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.