Reklama

Uwaga kontrola! Kto się nie dostosuje, zapłaci karę grzywny

Opublikowano:
Autor:

Uwaga kontrola! Kto się nie dostosuje, zapłaci karę grzywny - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Już kiedyś przeprowadzali takie kontrolne akacje, ale zrobią to jeszcze raz, aby bardziej uświadomić społeczność powiatu gostyńskiego i ułatwić pracę służbom ratowniczym.

Policjanci skontrolują budynki i domy mieszkalne pod kątem właściwego oznakowania posesji. W przypadku ujawnienia nieprawidłowości, funkcjonariusze w pierwszej kolejności będą uświadamiać właścicieli, administratorów i dozorców o obowiązku umieszczenia takiego oznaczenia, a gdy rozmowa nie odniesie skutku, wobec tych osób będą wyciągane konsekwencje prawne. Niedostosowanie się do przepisów grozi karą grzywny.

Gostyńska policja apeluje do mieszkańców, właścicieli, dozorców, administratorów budynków i domów w powiecie gostyńskim o to, aby zaopatrzyli swoje posesje w tabliczki z numerami porządkowymi i nazwą ulicy albo placu.

- Jak ważne jest prawidłowe oznakowanie budynku wiedzą o tym najlepiej służby ratownicze. Pomimo przeprowadzenia już kilku akcji informacyjno-kontrolnych, niestety, zdarzają się jeszcze przypadki, gdzie policjanci, strażacy, ratownicy medyczni, czy pracownicy innych służb odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa jadąc na wezwanie szukają konkretnego adresu. Służby tracą cenne minuty, które mogą uratować ludzkie życie lub zdrowie. Powody braku tabliczek są różne, czasami brak wiedzy, a czasami zwykłe zaniedbanie - wyjaśnia Sebastian Myszkiewicz, oficer prasowy KPP w Gostyniu.

W przypadku ujawnienia przez policjantów braku odpowiedniego oznakowania budynku, będą oni w pierwszej kolejności stosować pouczenia. Natomiast, gdy rozmowa nie odniesie skutku, wobec tych osób będą wyciągane konsekwencje prawne.

KPP w Gostyniu przypomina, że oznakowanie posesji zgodnie z art. 64 Kodeksu Wykroczeń jest obowiązkiem właściciela, administratora, dozorcy lub użytkownika nieruchomości. Na budynku musi znajdować się numer porządkowy i nazwa ulicy. Brak realizacji obowiązku jest zagrożony karą grzywny do 250 zł albo karą nagany.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE