Reklama

Uwaga, będą zmiany w lokalizacji

Opublikowano:
Autor:

Uwaga, będą zmiany w lokalizacji - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Powiat gostyński przeznaczy 500 000 złotych na prace w budynku starej przychodni przy ulicy Wrocławskiej w Gostyniu.

Z końcem roku z obiektu wyprowadzą się najemcy, część z nich już znalazła nowe siedziby, np: Sanepid zlokalizowany jest w przychodni za dworcem PKS.

– Musieliśmy opuścić pastorówkę, co spowodowało pewną lawinę zdarzeń, które będą miały swoje konsekwencje w roku 2017 i będą zmierzały do uporządkowania sytuacji jednostek organizacyjnych powiatu i samego starostwa – wyjaśnia starosta Robert Marcinkowski.

Starostwo planuje, aby w Gostyniu powstały dwa powiatowe centra usług. Pierwsze – społeczne, przy ul. Wrocławskiej, gdzie w jednym miejscu docelowo zlokalizowane będą: PCPR, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna oraz Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności.

Drugie centrum - usług technicznych, znajdzie miejsce budynku przy ulicy Poznańskiej 200, gdzie obecnie jest już Powiatowy Urząd Pracy, a później klienci będą mogli załatwić wszystkie sprawy związane z gospodarką nieruchomościami, architekturą, budownictwem, nadzorem budowlanym i geodezją. - Prace te wymagają nakładów inwestycyjnych.

Rezerwujemy 500 000 zł na budynek przy Wrocławskiej. 150 000 złotych, to koszt przebudowy parkingu przy starej przychodni. Nie wyobrażam sobie sytuacji, że jeśli pojawią się tam nowe instytucje, będziemy musieli korzystać z tego dość mało wygodnego parkingu. Musi zostać zmodernizowany – podkreśla starosta. Dodatkowo 350 000 zł przeznaczone będzie na budowę niewielkiego archiwum przy Poznańskiej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE