Reklama

Urzędnicy pomogą w przygotowaniu wniosku o dofinansowanie

Opublikowano: 15 czerwca 2021 13:00
Autor: | Zdjęcie: Bogdan Bujak

Urzędnicy pomogą w przygotowaniu wniosku o dofinansowanie - Zdjęcie główne

Krobia. Od 15 czerwca krobscy urzędnicy świadczą pomoc mieszkańcom zainteresowanym składaniem wniosków o dofinansowanie w programie "Czyste Powietrze" | foto Bogdan Bujak

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od dziś w Urzędzie Miejskim w Krobi funkcjonuje gminny punkt konsultacyjno-informacyjny programu „Czyste Powietrze”. W ramach działania punktu przeszkoleni pracownicy magistratu przekazywać będą m.in. informacje o programie, a także udzielać zainteresowanym osobom wsparcia w zakresie przygotowywania wniosków o dofinansowanie np. na instalację fotowoltaiczną czy przy wymianie pieca.

Reklama

W ramach porozumienia podpisanego pomiędzy gminą Krobia a Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, od 15 czerwca w Urzędzie Miejskim w Krobi funkcjonowanie rozpoczął gminny punkt konsultacyjno-informacyjny programu „Czyste Powietrze”.

Celem programu jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła, a także poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych. Odbywa się to m.in. poprzez wymianę starych pieców węglowych tzw. kopciuchów na piece nowej 5-generacji oraz zakładanie przez prosumentów paneli fotowoltaicznych czy pomp ciepła. Źródła finansowania takich własnie inwestycji chroniących nasze środowisko zapewnia "Czyste Powietrze".

W ramach punktu konsultacyjno-informacyjnego mieszkańcy gminy Kobia otrzymają nie tylko informacje o programie, ale przede wszystkim wsparcie w zakresie przygotowania wniosku o dofinansowanie. Przeszkoleni urzędnicy przekazywać będą również do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wnioski mieszkańców o dotację, a także pomagać im przy rozliczeniu przyznanego dofinansowania, w tym w poprawnym wypełnianiu wniosku o płatność oraz kompletowaniu wymaganych załączników. 

Punkt konsultacyjno-informacyjny funkcjonuje w budynku Urzędu Miejskiego w Krobi przy Pl. Kościuszki 3 (na Wyspie Kasztelańskiej), w następujących dniach i godzinach:

- poniedziałki: 13.00-16.00,

- wtorki i środy: 12.30-15.00,

- czwartki: 8.00-10.00.

Przed wizytą w urzędzie zalecany jest kontakt telefoniczny w celu umówienia terminu spotkania.

Szczegółowe informacje o Programie "Czyste Powietrze" i działalności punktu konsultacyjnego udzielane są również pod numerami tel.: 65 57 12 804 oraz 65 57 12 645, a także korespondencyjnie, pod adresem: [email protected]

Więcej informacji na temat Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze” można znaleźć TUTAJ.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.