Reklama

Uczniowie zrewitalizują skwer

Opublikowano:
Autor:

Uczniowie zrewitalizują skwer - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Powiat kupił skwer przy ulicy Bojanowskiego, w sąsiedztwie banku WBK.

Sprzedało go Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo Prowincja Chełmińsko-Poznańska. Za działkę o powierzchni 1644 m2 samorząd zapłacił 32 880 zł.

O wykup prosił powiat dyrektor szpitala. Uzasadniał, że teren zlokalizowany jest blisko budynków SP ZOZ, co pozwoli w przyszłości szpitalowi na możliwość ulokowania nowego budynku i tym samym rozszerzenie działalności szpitala o dodatkowe zakresy świadczeń medycznych. Burmistrz Gostynia wydał decyzję o warunkach zabudowy i może tam powstać inwestycja celu publicznego – rozbudowa szpitala o budynek do udzielania świadczeń medycznych.

Zdecydowano, że projekt rewitalizacji w ramach konkursu przygotują uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych w Grabonogu - klasy IV kształcący się w zawodzie technik architektury krajobrazu. Młodzież opracowała koncepcje zagospodarowania skweru pod kierunkiem nauczyciela Marcina Furmana. Najlepszą pracę wybrała komisja. 

Wygrał projekt Łukasza Wolniaka. Realizacja jego koncepcji nastąpi wiosną 2017 r. i wykonana będzie także przez uczniów ZSR w Grabonogu.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE