Reklama

„Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo”. Gostyńska policja dla kierowców

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

„Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo”. Gostyńska policja dla kierowców - Zdjęcie główne

foto Adobe Stock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Uświadamiamy kierującym, jaki wpływ ma jakość i stan oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym – w ten sposób asp. sztab. Monika Curyk, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu mówi o policyjnej kampanii, związanej z prawidłowym oświetleniem aut.

Rozpoczęła się kolejna już edycja ogólnopolskiej kampanii „Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo”. W ramach akcji kierowcy, także z powiatu gostyńskiego, mogą bezpłatnie sprawdzić oświetlenie swoich pojazdów w wyznaczonych stacjach kontroli pojazdów.

- Działania takie prowadzone są od kilku lat, zawsze w okresie jesienno-zimowym i mają na celu propagowanie sprawnego i prawidłowo ustawionego oświetlenia w pojazdach – wyjaśnia asp. sztab. Monika Curyk, oficer prasowa KPP w Gostyniu.

W 2022 roku akcja zostanie przeprowadozna w czterech terminach, w soboty: 22 października, 5 i 19 listopada oraz 3 grudnia. Do akcji włączyły się dwie stacje kontroli pojazdów z powiatu gostyńskiego, w których wszyscy chętni kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić oświetlenie swoich pojazdów.

W gostyńskim kierowcy mogą sprawdzić oświetlenie w następujących stacjach kontroli pojazdów:

GS „SCh” Gostyń przy ul. Polnej 42,

GS „SCh” Pępowo przy ul. Powstańców Wlkp. 40

- Pamiętajmy, że prawidłowo ustawione reflektory w samochodach zwiększają bezpieczeństwo, nie tylko kierowców i pasażerów, ale też pozostałych uczestników ruchu drogowego takich, jak piesi czy rowerzyści. Zawsze po zmianie opon letnich na zimowe, po każdej kolizji należy sprawdzić czy światła nie zmieniły swojego ułożenia i nie zagrażają bezpieczeństwu naszemu oraz innych uczestników ruchu drogowego - przestrzega Monika Curyk.

Akcja potrwa do 15 grudnia 2022r.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy