Reklama

Trzy drogowe inwestycje z drugiego rozdania funduszy z Polskiego Ładu za blisko 3 miliony. Polski Ład w Borku Wlkp.

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: fotomontaż Zbigniew Pacanowski

Trzy drogowe inwestycje z drugiego rozdania funduszy z Polskiego Ładu za blisko 3 miliony. Polski Ład w Borku Wlkp. - Zdjęcie główne

Polsi Ład Borek Wlkp. - za prawie trzy miliony powstaną nowe drogi i chodniki, przebudowana zostanie też ulica w centrum miasta | foto fotomontaż Zbigniew Pacanowski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Budowa drogi, modernizacja ulicy oraz budowa chodnika - te trzy zadania będą mogły zostać wykonane w Borku Wlkp. po uzyskaniu dotacji z Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”.

Reklama

Podczas drugiego rozdania pieniędzy gminie Borek Wielkopolski przyznano dofinansowanie na realizację 3 inwestycji. W sumie - po otrzymaniu promesy - borecka gmina będzie miała dodatkowo około 2,9 mln zł.

Pierwsza dotyczy budowy drogi łączącej ul. Powstańców Wlkp. z ul. Powstańców Ziemi Boreckiej. Powstanie nie tylko szosa o długości 576 m, ale również chodniki, zjazdy oraz kanał technologiczny. Szacowana wartość inwestycji wynosi 1 402 491 mln zł. Powstanie droga o szerokości jezdni 5 - 7 m, z chodnikiem o szerokości 1,5-2 m.

Na ten cel Borek otrzymał 332.366,45 zł.

Drugie zadanie związane jest z położeniem chodnika w ciągu drogi gminnej. W ramach inwestycji wybudowany zostanie ciąg dla pieszych z betonu asfaltowego, o długości ok. 1213 m w Borku, w ciągu drogi gminnej. Początek znajduje się przed skrzyżowaniem z drogą polną,  natomiast koniec znajduje się na długości ostatniej posesji. Szerokość projektowanego chodnika wynosi 1,5 m. Pomiędzy krawędzią drogi, a chodnikiem, zaprojektowano pobocze z kruszywa łamanego. Szacunkowa wartość zadania wynosi 727 tys. zł, a kwota dofinansowania to 690.974 zł. 

Dzięki funduszom pozyskanym z Polskiego Ładu w Borku wykonana zostanie modernizacja ul. Zielonej. Prace będą dotyczyły głównie remontu drogi i chodnika.   

W ramach zadania przewidziano wykonanie modernizacji drogi gminnej, która przebiega wśród zabudowy mieszkaniowej. Do skrzyżowania ul. Zielonej z ul. Dworcową nawierzchnię jezdni przewidziano z płyt betonowych sześciokątnych (trylinki). Za skrzyżowaniem z ul. Dworcową ułożona będzie warstwa ścieralna z betonu asfaltowego. Jezdnia ograniczona z obu stron krawężnikiem betonowym. Chodnik zaprojektowano z betonowej kostki brukowej  wzdłuż prawej strony drogi. Jedynie na początkowym odcinku chodnik zaprojektowano po lewej stronie drogi. 

Łączna długość odcinka drogi objętego zadaniem wynosi ok. 462,00 m. Szerokość jezdni waha się od 3,75 do 6,0 m; szerokość chodnika wynosi 1,3-2,0 m. Inwestycja wg wstępnych wyliczeń miałaby kosztować  1.013.750 zł, na realizację zadania gmina otrzyma dotację w wysokości   963.062 zł.

Termin rozpoczęcia inwestycji nie jest w tej chwili możliwy do przewidzenia, ponieważ zależy od czynników, na które gmina Borek Wlkp. nie ma wpływu - np. termin otrzymania wstępnej promesy.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy