Reklama

Trzy awarie w ciągu trzech dni. W Gostyniu pęka sieć wodociągowa. Czy powodem są tylko anomalie pogodowe?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Trzy awarie w ciągu trzech dni. W Gostyniu pęka sieć wodociągowa. Czy powodem są tylko anomalie pogodowe? - Zdjęcie główne

foto Adobe Stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jeszcze dobrze święta Bożego Narodzenia nie minęły, a w Gostyniu awarie. Od rana, 27 grudnia 2022 roku ekipa pogotowia wodno-kanalizacyjnego z Gostynia walczy z uszkodzeniami sieci wodno-kanalizacyjnej w mieście.

Kiedy w połowie grudnia pękła rura w centrum Gostynia, na skrzyżowaniu ul. Kolejowej i Witosa zrobiło się niebezpiecznie. Pracownicy z pogotowia wod.-kan. musieli rozciąć asfaltową nawierzchnię, by dokopać się do wodociągu - PISALIŚMY TUTAJ.

Kierownik utrzymania ruchu w gostyńskich „wodociągach” ostrzegał wówczas, że w sytuacji, kiedy w nocy temperatura powietrza jest niska, sięga poniżej zera, a w ciągu dnia wzrasta, takich awarii może być więcej. I przewidywania się sprawdziły.

W ciągu ostatnich dni doszło do trzech uszkodzeń sieci. W pierwsze święto Bożego Narodzenia około 6 godzin usuwano awarię na ul. Nad Kanią w Gostyniu – CZUTAJ TUAJ.

Tuż po świętach, 27 grudnia 2022r. od rana ekipa Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Gostyniu została wysłana do usunięcia awarii na ul. Sikorskiego w Gostyniu.

- Jest taki czas, że przez miesiąc nie mamy w ogóle wezwań, a przychodzi okres, kiedy mamy 3 awarie w ciągu 3 dni – mówi Paweł Piasecki, kierownik utrzymania ruchu w ZWiK w Gostyniu.

Awaria na ul. Sikorskiego w Gostyniu – podobnie jak przy ul. Nad Kanią – dotyczyła uszkodzenia sieci wodociągowej, pękła rura. 

We wtorek w godzinach południowych ekipa wod.-kan. rozpoczęła usuwanie awarii na os. Pożegowo, na ul. 27 Stycznia. Tam również nastąpiła przerwa w dostawie wody dla mieszkańców.

- Sprawdzamy, co się wydarzyło, czy uszkodzona została sieć, czy przyłącze. Pracownicy rozcinają nawierzchnię asfaltową, by dokopać się do wodociągu. Może okazać się, że uszkodzone będzie przyłącze - tłumaczy Paweł Piasecki.  

Prace przy usuwaniu awarii na Pożegowie wciąż trwają i mogą zakończyć się nawet za kilka godzin.

ZWiK w Gostyniu informuje, że po ponownym włączeniu może nastąpić czasowe pogorszenie jakości wody.

[AKTUALIZACJA, 28 grudnia]

W przypadku wodociągu na ul. 27 Stycznia w Gostyniu problem został opanowany mniej więcej w ciągu dwóch godzin do tego stopnia, że puszczono wodę. Przyłącze, które - jak się okazało - było uszkodzone, ekipa z ZWiK w Gostyniu naprawiała w środę od rana.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy