Reklama

Tragiczne wieści. Amelka przegrała walkę z chorobą

Opublikowano: wt, 19 lis 2019 11:22
Autor:

Tragiczne wieści. Amelka przegrała walkę z chorobą - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Dziś nad ranem dotarły do nas tragiczne wieści. Zmarła Amelka - 10-latka z Gostynia, od kilku miesięcy walcząca z chorobą. Kilkanaście dni temu opisywaliśmy jej historię, prosząc o pomoc. Bardzo chciała wrócić do domu...

 

Choroba 10-latki z Gostynia zaczęła się pierwszego dnia Świąt Wielkanocnych 2019 r. silnymi bólami głowy. Padaczka z utratą świadomości oraz zaniki pamięci spowodowały, że w trybie natychmiastowym została przewieziona do Szpitala Chorób Zakaźnych i Neurologii Dziecięcej w Poznaniu.

- Stwierdzono padaczkę zanikowo-pamięciową. Dostawała oczopląsu, traciła świadomość i nie wiedziała, kim jest. W późniejszy etapie okazało się, że padaczka była tylko i wyłącznie skutkiem ubocznym czegoś poważniejszego – mówiła mama Amelii.

Początkowo stan Amelii nie wskazywał na tak ciężką chorobę, jednak seria badań potwierdziła, że nic nie będzie już jak dawniej. Okazało się, że to zapalenie autoimmunologiczne mózgu i jego obrzęk.

Po kolejnym rezonansie okazało się, że wszystko w obrębie głowy (mózg i rdzeń kręgowy) jest w stanie zapalnym. Trzeba było wprowadzić Amelkę w stan śpiączki farmakologicznej. Po wybudzeniu dziewczynka była w bardzo ciężkim stanie. 

Od ponad pół roku mieszkała z mamą w szpitalu i bardzo chciała wrócić do domu. Wymagało to jednak kosztownego przystosowania mieszkania do warunków pozwalających na rehabilitację i dalsze leczenie. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Bardzo wiele osób postanowiło pomóc dziewczynce. Na portalu pomagam.pl udało się zebrać ponad 41 tysięcy złotych. 1 grudnia miał także odbyć się charytatywny bieg, zorganizowany przez leszczyńską siłownię. 

Niestety, spełnił się najgorszy scenariusz. Amelka zmarła dziś nad ranem. 

- Nie tak miało być!!! Dziś dotarła do nas najsmutniejsza wiadomość- Amelka przegrała walkę z chorobą. Wszystkim, którzy wyrazili chęć pomocy poprzez wpłatę pieniędzy bardzo dziękujemy. Pokazana przez Was solidarność rozjaśniała światełko w tunelu, które mimo Waszego wsparcia niestety zgasło na zawsze. Pogrążonej w smutku rodzinie przesyłamy wyrazy współczucia - napisała na portalu pomagam.pl Klaudia, organizatorka zbiórki. 

Rodzinie Amelki składamy szczere kondolencje. Dziękujemy naszym Czytelnikom, że przyłączyli się do zbiórki. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE